Zamknij

Pomogą uczniom mądrze wybrać przyszłość! Projekt realizowany przez uczniów LO I

16:00, 26.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 08:11, 27.01.2023
Skomentuj

Uczniowie często zadają sobie ważne pytanie: "Kim chcę być?". Już w tym wieku, wybierając szkołę średnią, dziecko podejmuje ważną decyzję życiową. Można oczywiście potem swój wybór zmieniać i przepisywać się. - Szkoda na to czasu. Lepiej poznać siebie i wybrać dobrze! - mówią Wiktor Olejniczak i Luiza Kamińska, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i współorganizatorzy projektu "Z myślą o przyszłości".

Swój projekt realizują w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii". Ich zespół już od jutra (27.01.) ruszy do szkół podstawowych, by pomóc uczniom klas siódmych i ósmych odnaleźć swoje zainteresowania i odpowiednią szkołę.

- Na początek, bo już jutro, odwiedzamy Szkołę Podstawową nr 13 w Głogowie. W sumie zobaczymy się z uczniami przynajmniej pięciu szkół, ale chcemy ich odwiedzić jak najwięcej - mówi Wiktor Olejniczak. Są to szkoły także spoza Głogowa: w Przedmościu, w Białołęce, a także Aslan - Wiemy, jak trudny to wybór, bo sami się kiedyś z nim mierzyliśmy. Dlatego przygotowaliśmy materiały pomagające uczniom uświadomić sobie swój potencjał. Współpracujemy między innymi z poradnią zawodową w Głogowie, a swoją wiedzą i doświadczeniem wsparła nas doradca zawodowa, pani Marzanna Sacewicz - wspomina.

- Chcemy ukierunkować młodszych uczniów już z myślą o studiach. Będziemy zachęcać do świadomej decyzji - przekonuje Luiza Kamińska - mamy starannie przygotowane prezentacje, mnóstwo pomysłów na angażowanie siódmo i ósmoklasistów, oraz nagrody - nie ukrywa, że dużo osób nie wie, co chce robić - trochę na chybił trafił idą do szkoły, bo na przykład koleżanka interesuje jakimiś przedmiotami i idą w ślad za nią. Ważne jest to, żeby dobrać swój kierunek personalnie do siebie. Mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia, bo też zmieniałam szkołę i to tu, w I Liceum się odnalazłam - przyznaje.

- Okazuje się, że trzeba dokładnie rozważyć, gdzie chcemy iść, bo wielu naszych znajomych, chcąc iść na medycynę, wybrało profil biologiczno-chemiczny, a tymczasem na studia będą potrzebować matematyki i teraz nad tym ubolewają - ostrzega Luiza Kamińska.

Uczniowie I Liceum pracują w zgranym zespole ze wsparciem nauczycielki Katarzyny Bryś. To właśnie odpowiedzialny za organizację Wiktor Olejniczak, kierująca social mediami Luiza Kamińska, a także przedstawiający prezentacje i materiały dydaktyczne Natalia Grochala, Karolina Majchrzak i Hubert Dąbrowski - Dzięki zespołowi, w którym każdy zna swoją rolę, jesteśmy dobrze przygotowani na rozmowy z uczniami podstawówek - stwierdza Wiktor Olejniczak - Dziękujemy wszystkim patronom i partnerom, którzy pomagają przy realizacji projektu.

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem prezydenta miasta Głogowa, gminy Głogów i gminy Pęcław.

RED

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%