Dzieje sięGłogówKoronawirus

Pomożecie nam uszyć maseczki dla ratowników? Liczymy na was!1 min na czytanie

Pomożecie nam uszyć maseczki dla ratowników? Liczymy na was!

Potrzeby są naprawdę duże. Ratownicy apelują o pomoc, bo brakuje niemal wszystkiego, ale jedną z najważniejszych rzeczy są maseczki. Pomysł, na jaki wpadli młodzi głogowianie, był spontaniczny. Najpierw zorganizowali internetową zbiórką na zakup niezbędnego sprzętu ochronnego – w pięciu dni udało się uzbierać ponad 8 tys. zł.

– Z tych pieniędzy zakupiliśmy m.in. 50 litrów środka do dezynfekcji rąk, 4 termometry do ucha oraz 1600 końcówek do tego urządzenia. Skafandry z normą biologiczną, 22 kremy do rąk oraz 475 metrów specjalnej tkaniny do produkcji maseczek ochronnych – wymieniają Piotr Michalik i Jakub Wolnik.

Później wzięli sprawy w swoje… ręce, bo organizują też zbiórkę bawełnianych płacht. Chcą szyć maseczki ochronne dla pacjentów w kwarantannie. – Potrzebne są ręce do pracy! Szukamy kobiet, które nam pomogą – zachęcają.

Odpowiedź na apel była niemal natychmiastowa. Zgłosiły się m.in. Kinga Soboryk wraz z Pauliną Kubsik-Szymańską. – Mamy pracownię krawiecką. Na co dzień szyjemy suknie ślubne i garnitury, to dlaczego mamy nie uszyć maseczki? – zastanawiają się.

W sumie maseczki szyje już 14 kobiet. Zgłaszają się kolejne. Dołączyły chociażby panie z koła gospodyń wiejskich w Grębocicach. Z pomocą przyszła też firma TECHBUD, która podarowała zapas bawełny. – Staramy się pozyskać materiał, gdzie tylko można. Jeżeli możecie, to nam pomóżcie i go przekażcie – apelują Piotrek i Jakub. Maseczki trafią m.in. na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Głogowie.

Z organizatorami zbiórki można się kontaktować za pośrednictwem naszego portalu lub indywidualnie przez FB.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się