Dzieje sięGłogów

34 osoby oddały krew dla małej Zuzi!1 min na czytanie

Pomagają Zuzi! Oddaj krew, kup świąteczną ozdobę. To wszystko pod galerią! [ZDJĘCIA] 7

Organizatorzy charytatywnej akcji dla Zuzi Wardyńskiej poinformowali, że wczoraj (4.12.) pod galerią Glogovia krew oddało 34 osób. W sumie to 15,75 litra. – Ogromne brawa dla wszystkich – cieszą się, że znalazło się aż tylu chętnych, by pomóc tej małej dziewczynce.

Przypomnijmy, że akcję zorganizowali strażacy ochotnicy OSP Serby i koło gospodyń wiejskich z tej samej wsi. A także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie. Zuzia Wardyńska ma 6 lat. Mieszka w Starych Serbach. Jak opowiadają najbliżsi do tej pory była zdrowym dzieckiem i nic nie wskazywało na to, że coś jej dolega.  Nagle pojawiły się bóle i zawroty głowy.  – W nocy z pierwszego na drugiego maja byłyśmy wiezione karetką do Przylądka Nadziei we Wrocławiu – mówi nam pani Magdalena, mama Zuzi.

Badania tomografem wykazały zmiany w mózgu małej Zuzi. Zrobiono jej rezonans magnetyczny, który potwierdził najgorszy scenariusz. Od tego czasu przeszła operację wstawienia zastawki w głowie – zastawka odpowiedzialna jest za odprowadzenie płynu rdzeniowo-mózgowego. – To spowodowało atak epileptyczny. A Zuzia była podłączana pod respirator – dodaje. U dziewczynki diagnozowano złośliwy nowotwór układu nerwowego. – Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy… wesoła dziewczynka nagle zaczęła opadać z sił – martwią się rodzice. Jest przecież ich oczkiem w głowie.

– Uruchomiliśmy zbiórkę, aby nasza księżniczka mogła cieszyć się zdrowym i beztroskim dzieciństwem. Dziękujemy za każdą pomoc – zaznacza pani Magdalena. Pomóc można pod numerem 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty Zuzia Wardyńska.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się