Dzieje sięGłogów

Ponad 600 osób objętych kwarantanną. To dane z powiatu głogowskiego1 min na czytanie

1

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8378 nowych zakażeń COVID 19 w Polsce. Zmarło 101 osób z czego 26 osób bezpośrednio na koronawirusa. W powiecie głogowskim wykonano 114 testów z czego 9 było pozytywnych. Rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Obecnie jest ich 653.

Na czwartek rano (28.10.) decyzje dotyczyły pięciu głogowskich podstawówek. Jak podaje rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska, na zdalnym nauczaniu było łącznie 20 klas. Jeśli nic się nie wydarzy, już w poniedziałek powinny już wrócić do szkół.

Nie lepiej sytuacja wygląda w szkołach średnich. Po co najmniej jednej klasie w zdalnym nauczaniu miało pięć placówkach. W I Liceum Ogólnokształcącym zawieszenie wszystkich zajęć stacjonarnych od dziś do piątku (29.10.) na czas kwarantanny dotyczy trzech oddziałów, tym jednej klasy pierwszej. Łącznie zdalne nauczanie obejmuje 96 osób, w tym ośmiu nauczycieli. Poważna sytuacja również w ekonomiku. Od poniedziałku na czas kwarantanny w zdalnym nauczaniu jest jedna I klasa. Zawieszenie zajęć stacjonarnych obejmuje 36 osób, w tym 9 nauczycieli.

W Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie od wczoraj na zdalnym nauczaniu do końca miesiąca są dwie klasy. To łącznie 63 osoby, w tym jeden nauczyciel, z czego 20 jest w kwarantannie. Z kolei Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych już od poniedziałku na zdalnym nauczaniu do końca tygodnia ma 19 uczniów z dwóch klas, w tym 15 w kwarantannie. Od środy zdalnie uczy się 19 uczniów z kolejnej klasy. Do końca października zawieszenie zająć stacjonarnych obejmuje też 12 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się