Fotomy: GrębociceRegion

Ponad 800 zawodników! Tylko tutaj taka kolarska atmosfera [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Ponad 800 zawodników! Tylko tutaj taka kolarska atmosfera [ZDJĘCIA] 11

To niezwykłe wydarzenie sportowe przyciągnęło w nasz region setki zawodników. W drugim dniu na starcie stanęło ponad 800 zawodników. Kolarski Weekend w Obiszowie wszyscy okrzyknęli najlepszymi rowerowymi zawodami w regionie.

Właśnie w tej miejscowości w gminie Grębocice organizowane są dwie sportowe rowerowe imprezy należące do dolnośląskiego cyklu. W sobotę Szosowy Klasyk – dla amatorów kolarstwa szosowego, których przybywa. A w niedzielę Bike Maraton na dystansach mega, giga, klasycznym oraz fun. W drugim dniu imprezy w Obiszowie w gminie Grębocice mieliśmy bardzo popularne zawody rowerowe, przyciągające zarówno zawodowców, jak i amatorów. Nawet z odległych miejsc przyjechały całe rodziny, które startowały w różnych kategoriach.

Radoxim 5

Z drugiej strony ścigali się sportowcy z klubów rowerowych. Niedzielny Bike Maraton to była krótka trasa jezdnią, a potem po lasach i polach.

– Startowałem w klasyku na 25 km. Było w miarę płasko, niezbyt trudno technicznie, ze sztywnymi podjazdami. To powodowało, że prędkość była spora, i to bardzo. Przejechaliśmy ten dystans w niecałą godzinę – komentował Dawid Romanowski, który przyjechał z żoną i dwójką dzieci z Zielonej Góry. Wszyscy startowali, nawet 3-letnia córeczka. – Jesteśmy na tych zawodach w Obiszowie po raz trzeci i bardzo nam się tu podoba – powiedział. Okazało się, że zdobył trzecie miejsce w klasyku wśród mężczyzn. Nie zabrakło oczywiście chleba ze smalcem i ogórków kiszonych, które są niejako symbolem tej imprezy i obiszowskiego terenu rekreacyjnego, a serwuje je wszystkim koło gospodyń z Obiszowa. Koło gospodyń z Grębocic przygotowało potrawy z makaronu i z ryżu. Ale w ogóle na całej imprezie nie zabrakło jedzenia i picia. Były nawet lody od Pawełkiewicza po… 3 zł porcja. Po zakończeniu zawodów mało kto wracał do domu, bo jest w Obiszowie co robić. Mnóstwo atrakcji.

-W sobotę pogoda nas zawiodła, ale w Szosowym Klasyku i tak wystartowało ponad 200 osób. To dobry wynik. W niedzielę wystartowało ponad 800 osób. To sukces, a widać, że każdy się dobrze bawił – cieszył się wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński. – Przyświeca nam cel, aby nie tylko się ścigać, ale także spędzić tu czas rodzinnie, żeby tu ludzie zostali. Widzę, że mnóstwo osób tu przyjeżdża na rowery do Obiszowa poza zawodami, z różnych miejscowości. Nawet z Wrocławia mamy gości. W tym roku gmina za 1 mln zł zamierza na tym terenie wybudować wiatę na sprzęt, którego zgromadziła bardzo dużo, bo jest organizatorem wielu cyklicznych sportowych imprez, głównie w tym miejscu. – Chcemy rozbudować urządzenia do zabaw dla dzieci, zrobić dodatkowe zjeżdżalnie i inne – mówi wójt o planach. – Maluchy będą miały tu co robić, a rodzice znajdą chwilę dla siebie. Są także pomysły na nowe imprezy sportowe – zapowiada, że myśli o organizacji nocnego biegu. Po raz siódmy impreze rowerową Kolarski Weekend organizowała firma Grabek Promotion. Wyniki zawodów znajdziesz: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto