Dzieje sięGłogów

Ponownie otwierają ulicę Rynek w Głogowie1 min na czytanie

Ponownie otwierają ulicę Rynek w Głogowie

W ostatnich miesiącach, w okresie wakacyjnym, ulica Rynek była zamknięta – na wniosek restauratorów.

Ich zdaniem ruch na tej ulicy jest zbyt duży. – Klienci uciekają, nie chcą siedzieć w ogródkach, bo jest ciągły hałas – opowiadali. Najgorzej jest w piątki, kiedy miasto się korkuje. – A cała starówka też stoi, auto za autem, bo kierowcy znaleźli sobie tędy skrót, aby ominąć rondo Konstytucji 3 Maja – dodawali.

Radoxim 5

– Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom – wyjaśniał przed wprowadzeniem tych zmian na rynku Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

– Od piątku, zgodnie z zapowiedziami, ruch zostanie ponownie wznowiony na tej ulicy – potwierdza Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta Głogowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się