my:ŻukowiceRegion

Popisali się wiedzą o straży pożarnej. Najlepsi pojadą na etap powiatowy1 min na czytanie

Popisali się wiedzą o straży pożarnej. Najlepsi pojadą na etap powiatowy

Za nimi eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Ideą turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po zaciętych zmaganiach w grupie drugiej klas 5-8 wygrała Adrianna Koczyło przed Alicją Rutkowską oraz Natalią Kobiałko. Uczestnicy turnieju otrzymali do rozwiązania test pisemny. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowicach – Jarosław Szmidt oraz pracownicy urzędu.

Radoxim 5

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej młodzieży oraz moim współpracownikom za jego organizację – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn. Zwycięzcy reprezentować będą gminę w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w czwartek (28.04.) o godz. 12 w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice