my: GrębociceRegion

Poradnie lekarskie z nowym sprzętem1 min na czytanie

Poradnie lekarskie z nowym sprzętem

Ponad 300 tysięcy kosztował sprzęt i wyposażenie trzech gabinetów poradni stomatologicznej i jednego poradni chirurgicznej w polkowickiej przychodni. Zakup jednego ze sprzętów sfinansowała gmina Grębocice.

W odświeżonych poradniach stomatologicznej i chirurgicznej, która czynna jest przez całą dobę, zrobiło się nowocześnie.

Radoxim 5

– Mamy nowe sprzęty, nowe meble medyczne – wymienia Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Nasi pacjenci są zaopiekowani przez najlepszych lekarzy w okolicy, którzy mogą pracować na najlepszym sprzęcie. Jest wygodnie, jest optymalnie. Rozwijamy się, inwestujemy w nowoczesność – podkreśla.

Trzy nowe unity stomatologiczne i sprzęt do chirurgii całodobowej: stoły chirurgiczne, meble, parawany plus odświeżenie pomieszczeń to koszt sięgający ponad 300 tysięcy złotych. Udział w tym przedsięwzięciu ma gmina Grębocice. – Na wniosek pana prezesa zdecydowaliśmy się dołożyć swoją cegiełkę do przychodni, z której korzystają także nasi mieszkańcy – mówi Roman Jabłoński, wójt gminy Grębocice. – Kupiliśmy jeden z unitów stomatologicznych. Mam nadzieję, że ta współpraca nadal będzie się układała – dodaje.

Z poprawy warunków leczenia, a także pracy w przychodni zadowolony jest włodarz Polkowic. – Zdrowie mieszkańców jest dla mnie najważniejsze, co też przekłada się na czyny, czyli takie doposażenie naszej przychodni, aby funkcjonowała ona według najwyższych standardów, aby pacjent otrzymał jak najlepszą opiekę medyczną – podkreśla burmistrz Łukasz Puźniecki. – Będziemy kontynuować politykę dosprzętowiania przychodni – zapewnia.
RED

Źródło: UG Polkowice

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice