Sport

Porażka w trzech setach. Siatkarze wracają bez punktów1 min na czytanie

Porażka w trzech setach. Siatkarze wracają bez punktów

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:20, 25:20, 25:22) w meczu 6. kolejki Tauron1 Ligi.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się nieco lepiej dla gospodarzy. Dobrze serwował Radosław Sterna oraz Krzysztof Bieńkowski 4:2. Głogowianie starali się dotrzymać kroku przeciwnikom. Na boisku dobrze spisywał się Maciej Polański 7:7. W połowie premierowej partii podopieczni Mateusza Mielnika ponownie wyszli na prowadzenie 14:11. Od tego momentu sytuacja na parkiecie kontrolowali gospodarze 18:15 i 20:17. Tę partię zakończył błąd w ataku Macieja Ociepskiego 20:25.

Lechia poszła za ciosem. Szybko objęła prowadzenie 3:0. Goście mieli problem z przyjęciem zagrywek Marcela Hendzelewskiego. Drużyna z Głogowa nie złożyła broni. Szybko nawiązała walkę z rywalem. Ręki w ataku nie zwalniał Rykała 7:8. Do stanu 17:17 żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej.  W końcówce ponownie na prowadzenie gospodarzy wysunął Hendzelewski oraz Dawid Sokołowski 20:17. Tę partię asem serwisowym zakończył wspomniany Sokołowski 25:20.

Pierwsza połowa trzeciego seta była zacięta. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Następnie na niewielkie prowadzenie wyszli podopieczni Dominika Walencieja 15:13. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Ociepski. Tomaszowianie walczyli do końca. Doprowadzili do remisu 18:18. Nie brakowało zaciętej walki w końcowej fazie partii. Chłodną głowę ostatecznie zachowali zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego 25:22.
RED
źródło: Tauron 1 Liga

 

Zobacz inne

Więcej w Sport