Dzieje sięFotoGłogów

Posadź swoje drzewko! Kolejki chętnych ustawiają się po sadzonki [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Posadź swoje drzewko! Kolejki chętnych ustawiają się po sadzonki [ZDJĘCIA] 3

Nadleśnictwo w Głogowie po raz czwarty bierze udział w akcji – około 1500 sadzonek drzew trafi do mieszkańców powiatu głogowskiego. Zainteresowanie jest ogromne. Od godz. 9 (29.09.) pod nadleśnictwem ustawiają się długie kolejki. – Mamy sosny, świerki i modrzewie – wymienia Justyna Brzechwa z nadleśnictwa. – Cieszy nas to, że jest tylu chętnych, by odebrać drzewka. Możemy się spodziewać takich akcji również z przyszłym roku – zapewnia.

Nie tylko rozdają sadzonki, ale też uczą… jak sadzić. – Ludzie o to dopytują. Na każdej torebce, w którą wsadzamy sadzonkę, mamy też dołączoną grafikę z instrukcją – dodaje.

Jest też chwila na krótką prelekcję o tym, że drzewa są nam niezbędne do życia. Każde drzewo to tlen. – Lasy Państwowe sadzą tysiąc drzew na minutę. To 500 mln drzew rocznie. W granicach naszego nadleśnictwa co roku odnawiamy ponad 200 ha lasów, to jest ponad milion sadzonek – wylicza Brzechwa.

Sadzonki będą wydawane nieodpłatnie (dwie sztuki dla każdej osoby) w dniach akcji – czwartek w godz. 9-15, piątek od godz. 9 do wyczerpania zapasów sadzonek.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się