Dzieje sięFotoGłogów

Posadzili kolejne drzewa i krzewy w parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości5 min na czytanie

Posadzili kolejne drzewa i krzewy w parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1

Prace przy nasadzeniach w parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który znajduje się przy ul. Bolesława Śmiałego na osiedlu Piastów, rozpoczęto dziś (16.11.) o godz. 11. Przygotowano szpadle, grabie. Chętnych, by wziąć udział w akcji, nie brakowało. Na apel odpowiedziało około 30 osób. W tym gronie nie zabrakło radnych miejskich i powiatowych.

– Cieszę się, że mieszkańcy przychodzą na wspólne akcje sadzenia drzew. Nie chodzi o to, aby za każdym razem przyjechała firma i posadziła drzewa, ale abyśmy też mieli w to swój wkład – cieszył się prezydent Rafael Rokaszewicz.

Radoxim 3

– W tym roku sadzona jest śliwa purpurowa – aż 24 sztuki. Ponadto m.in. dziesięć sztuk paulowni, dziesięć sztuk hortensji, jeden kasztan jadalny – mówi Józef Płocha, który prowadzi szkółkę drzew i krzewów w Głogowie. W ubiegłym roku również posadzono tam wiele drzew – przyjęły się, choć trzeba przyznać, że pogoda tego lata była trudna. Nie obyło się bez dodatkowego podlewania.

Interpelacje w sprawie nasadzeń w tym parku napisał radny Dariusz Czaja. – Postanowiłem by w czasie obecnej kadencji radnego przyczynić się do jak największej liczby posadzonych drzew w moim okręgu wyborczym. Im ich będzie więcej, tym lepiej dla naszego środowiska – wyjaśnia. Na tym nie koniec, bo za kilka miesięcy pojawią się kolejne.
MK

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się