Dzieje sięGłogów

Poseł Borys w Głogowie rozdaje ulotki i mówi: PiS=Drożyzna1 min na czytanie

Poseł Borys w Głogowie rozdaje ulotki i mówi: PiS=Drożyzna

Czerwona ulotka a na niej żółte i przeciągające uwagę hasła. O rekordowej inflacji sięgającej 13,9 proc. O cenach paliw, które wzrosły o 40 proc. O ratach kredytów droższych o 85 proc. Jednym słowem: PiS=Drożyzna. A obok zdjęcie, należącej do państwowej spółki, stacji Orlen. I cena 8,25 zł za litr benzyny 95. Właśnie z takim przekazem do Głogowa przyjechał poseł Piotr Borys (PO), który ulotki rozdawał mieszkańcom miasta.

– Rozmawiamy o tym co jest najtrudniejsze, czyli o problemach drożyzny – poseł wyjaśnia, że coraz więcej Polaków odczuwa jej skutki. – Przygotowaliśmy pakiet, który promujemy, by pomóc ludziom – dodaje. Borys twierdzi, że największy problem to drożyzna w sklepach, ale i niepewność wynikająca ze wciąż rosnących stóp procentowych. – Drogi węgiel, drogie paliwo. Wszystko drożeje. A za to wszystko odpowiedzialny jest PiS – zaznacza.

Radoxim 5

Na odwrocie ulotki hasła promujące pomysły Koalicji Obywatelskiej. Proponują 20 proc. podwyżki dla sfery budżetowej, niższe raty kredytów – zamrożenie rat do poziomu z 2021 roku. A także obligacje antydrożyźniane. W sobotę (2.07.) w Radomiu wielka konwencja KO z udziałem 7 tysięcy osób – także głogowian sympatyzujących z opozycyjnym ugrupowaniem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się