Dzieje sięGłogów

Poseł Borys w obronie uczniów. “Ograniczmy ilość sprawdzianów”. Wspiera Młodych Demokratów1 min na czytanie

Poseł Borys w obronie uczniów.

Jeszcze dziś (17.05.) o godz. 13 pod I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie odbędzie się konferencja prasowa posła Piotra Borysa (KO) wraz Młodymi Demokratami. Miejsce tego spotkania z dziennikarzami nie jest przypadkowe. – Konferencja będzie poświęcona apelowi Młodych Demokratów Zagłębia Miedziowego do głogowskich szkół w sprawie ograniczenia ilości sprawdzianów po powrocie do nauki stacjonarnej, a także obecnej sytuacji szkolnictwa w ogóle – mówi Michał Górawski.

A chodzi o apel Głogowskich Młodych Demokratów do szkół w sprawie ograniczenia ilości sprawdzianów po powrocie do stacjonarnej nauki. – Głogów przeciw nadmiernym testom z nauczania zdalnego! – mówi nam Jan Przejczowski, wiceprzewodniczący ich ugrupowania.

Wyjaśnia, że był dla uczniów trudny rok. – Okres zdalnego nauczania był dla każdego młodego człowieka trudny, a zmiana codziennego-szkolnego trybu życia w tryb siedzenia przed komputerem nie było łatwa – dodaje. Obawiają się stresu związanego z powrotem do szkół. – Zdalne nauczanie zniszczyło międzyludzkie relacje uczniów, odebrało Nam edukację taką jaka była od zawsze. Sprawdzanie zeszytów, robienie masowych sprawdzianów z materiału z całego roku czy odpowiedź ustna to rzeczy, które przyniosą nam tylko niepotrzebny stres – zaznacza Przejczowski.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się