Dzieje się

Poseł osobiście gratulował. Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Sejmie6 min na czytanie

Poseł osobiście gratulował. Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Sejmie 15

– To był naprawdę trudny konkurs, dlatego podziwiam, jak wielu z was podeszło do niego i jak dobrze wam te testy poszły – mówił poseł Wojciech Zubowski, z którego to inicjatywy wraz z Biurem Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu odbył się konkurs.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy mieli okazję obejrzeć przygotowane dla nich filmy na temat architektury budynków urzędowych i parlamentu prowadzone przez architekta Radosława Gajdę. Szczególną trudność w konkursie sprawił fakt, że był to test wielokrotnego wyboru z ryzykiem punktów ujemnych wiążących się ze złą odpowiedzią.

Udział brali uczniowie z liceów techników w całym Głogowie. Pytania były trudne, ale w głogowscy uczniowie wyzwań się nie boją – Było kilka typowych pytań z lekcji wiedzy o społeczeństwie, ale pojawiły się też pytania pytania z bieżącej sytuacji, na przykład kto jest marszałkiem, albo o kadencję sejmu. To sobie musiałem nawet na palcach policzyć – mówi Wiktor Olejniczak, uczeń I Liceum i zwycięzca konkursu. Zdobył maksymalny wynik 30 punktów, co znaczy, że nie pomylił się ani razu i swoją wiedzą wprawił w podziw posła Zubowskiego i wszystkich uczestników. Drugie miejsce zajął Jakub Szachwa z 29 punktami a trzecie, również o jeden punkt, Łukasz Kazimierczak.

Nagrody ufundowała kancelaria Sejmu, ale sam poseł Zubowski też dodał coś od siebie. Wśród upominków znalazły się smycze, zakreślacze, długopisy i wiele praktycznych rzeczy. Otrzymali je wraz z dyplomami i podziękowaniami za udział wszyscy uczestnicy konkursu. Poseł Wojciech Zubowski zapowiadał niedługo podobne konkursy i olimpiady i zachęcał wszystkich uczniów.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się