Dzieje sięGłogów

Poseł PiS Wojciech Zubowski ma się czym chwalić. Za co dziękują mu wójtowie, starosta i prezydent Głogowa?2 min na czytanie

Poseł PiS Wojciech Zubowski ma się czym chwalić. Za co dziękują mu wójtowie, starosta i prezydent Głogowa?

Dziękujemy! To słowa prawie wszystkich wójtów gmin powiatu głogowskiego. Dziękowali prezydent, starosta i członek zarządu powiatu. Posłowi Wojciechowi Zubowskiemu.

Wszyscy byli na konferencji z inicjatywy właśnie posła PiS Wojciecha Zubowskiego, który pochwalił się niebywałym sukcesem. To on wystarał się o te ponad 80 milionów, które przyjdą do naszych gmin i powiatu na inwestycje.

Radoxim 5

Takich pieniędzy na inwestycje jeszcze w naszym regionie nie było, więc jest się czym chwalić no i z czego cieszyć. Ponad 80 milionów złotych, więc nasz rejon już niebawem może się przemienić w wielką budowę.

– Prowadziliśmy z wszystkimi rozmowy, niektóre wnioski były przerabiane. Myśleliśmy co zrobić, jakie powinny być, aby miały jak największe szanse na dofinansowanie. Udało się wypracować takie pomysły, że dziś możemy się cieszyć z wyników – mówił poseł Wojciech Zubowski o najnowszym rozdaniu rządowych pieniędzy. Jak poinformował, o pieniądze z rządowego funduszu Polski Ład, drugiej edycji programu inwestycji strategicznych, samorządy złożyły 8 tysięcy wniosków, a prawie 5 tysięcy otrzymało pozytywną rekomendację.

Najwięcej dostanie gmina miejska Głogów. Prawie 30 mln zł na trzy bardzo duże i poważne inwestycje: na modernizację dawnego kina Jubilat na miejskie centrum integracji, na dokończenie budowy hospicjum głogowskiego oraz na przebudowę skrzyżowania na wjeździe do Głogowa od strony Polkowic na rondo. – Dostaliśmy fundusze dokładnie na wszystko o co się staraliśmy – przyznał prezydent Rafael Rokaszewicz, dodał także, że jeśli chodzi o budowę centrum integracji dla seniorów, to będzie wyjątkowy projekt w skali całej Polski.

Powiat głogowski dostanie prawie 14 milionów złotych na modernizację dwóch boisk szkolnych (w ekonomiku i w mechaniku), a także na trzy inwestycje drogowe, w tym dwie na terenie gminy Jerzmanowa, a jedną gminy Głogów: na remont dróg od krajowej 12 przez Kurowice w kierunku Jakubowa oraz za Serbami w kierunku Krzekotowa, a także na remont dalszej części ul. Obiszowskiej z Jerzmanowej w kierunku Obiszowa. – Budowę nowych boisk możemy rozpocząć już jutro, mamy dokumentację i pozwolenie na budowę – zapowiedział starosta Jarosław Dudkowiak. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się