Dzieje sięGłogów

Poseł przeprasza, bo się pomylił. Będą jeszcze pieniądze na kościół w Kotli1 min na czytanie

Rządowe pieniądze już na kontach naszych gmin. Zubowski: To ważne wsparcie

Poseł Wojciech Zubowski (PiS) wczoraj (24.02.) informował o dotacjach z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla powiatów głogowskiego i polkowickiego. Dziś (25.02.) przeprasza za “zamieszanie”. pomylił się – na korzyść naszych powiatów, bo w opisie nie uwzględnił dotacji na kościół w Kotli. Teraz kwota, która do nas trafi to już ponad 1 mln 200 tys. zł.

Poseł Wojciech Zubowski:

“Szanowni Państwo, z przykrością informuję, że do mojego wczorajszego wpisu o przeznaczeniu prawie 1,2 miliona złotych na zabytki w powiatach głogowskim i polkowickim wkradł się błąd. Przyznana przez ministerstwo kwota wynosi bowiem nie prawie, a PONAD 1,2 miliona złotych – nie uwzględniłem bowiem przyznania 48 tysięcy złotych dla kościoła pw. Św. Marcina (Kotla) na prace konserwatorskie Ołtarza Głównego – etap V. Za błąd serdecznie przepraszam, życząc wszystkim miłego dnia, a sobie więcej takich pomyłek”.

Przypomnijmy, że ponad to aż 830 tys. zł zostanie przekazane na kościół pw. Bożego Ciała. Na prace konserwatorskie malowideł ścian kaplicy Grobu Pańskiego wraz z istniejącym nagrobkiem. A także na prace konserwatorskie elewacji zachodniej wraz z dwoma wieżami.

Kolejne 60 tys. zł do kościoła w Kurowie Wielkim na remont ambony,
120 tys. zł na prace konserwatorskie pałacu w Dalkowie i 180 tys. zł na kościół w Jakubowie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się