Dzieje sięGłogów

Poseł Zubowski komentuje “Marsze ku wolności” i zachęca do zapoznania się z uzasadnieniem wyroku TK1 min na czytanie

Rządowe pieniądze już na kontach naszych gmin. Zubowski: To ważne wsparcie

W całej Polsce odbywają się protesty przeciwko publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Także w Głogowie. Jeden z nich wczoraj, kolejny dziś. O tym więcej: TUTAJ. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła Wojciecha Zubowskiego (PiS).

– Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które wypowiadają się w tych sprawach, skorzystają z możliwości zapoznania się z uzasadnieniem, które wyjaśnia dlaczego Trybunał konstytucyjny wydał takie orzeczenie– zachęca poseł.

Podkreśla, że sam to zrobi. – To ponad 150 stron materiału do przeczytania. Oby z pożytkiem dla nas wszystkich, dla dyskusji publicznej – dodaje.

Czy marsze ku wolności organizowane są wyłącznie w celu walki o wolność wyboru? O prawa kobiet? – Przecież liderki tych strajków jasno wyartykułowały, że chodzi o kwestie dotyczące liberalizacji prawa do aborcji. Ale też te kwestie dotyczące polityki. Ale to nie jest żadna nowość. Tego typu hasła, przeciwko partii rządzącej, pojawiały się od samego początku, jak i ataki na kościół katolicki – zwraca uwagę poseł Zubowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się