Dzieje sięGłogów

Poseł Zubowski po kolejnym spotkaniu z premierem. Apeluje o to, by się szczepić1 min na czytanie

Poseł Zubowski po kolejnym spotkaniu z premierem. Apeluje o to, by się szczepić

Poseł Wojciech Zubowski po raz kolejny wziął udział w spotkaniu Rady Doradców Politycznych Premiera Mateusza Morawieckiego. – Jednym z najważniejszych tematów rozmów była sprawa szczepień i epidemii koronawirusa – relacjonuje poseł z Głogowa. I apeluje o to, by się szczepić przeciwko COVID 19.

– Szczepionka ma za zadanie zmniejszyć ryzyko poważnego przebiegu choroby. Wiem, że w szpitalach leżą też osoby zaszczepione – ale z danych ministerstwa zdrowia, że zgony z powodu wirusa są około 18 razy częstsze w przypadku osób niezaszczepionych. I to jest najważniejsza różnica. Zresztą popytajcie znajomych o przypadki, gdy niezaszczepieni trafiali na oddział – często młode i zdrowe osoby. Po drugie – służba zdrowia ma ograniczoną wydolność – w każdym kraju, nie tylko u nas – ograniczona jest też liczba personelu. Jeżeli będzie ona zajmował się jedną grupą chorych z covidem, nie zajmą się innymi, którzy też potrzebują pomocy – dodaje.

Odniósł się również do nowych obostrzeń. Pisaliśmy o nich: TUTAJ. – Poprzednio przynosiły one efekty. Jak będzie teraz – zależy też od nas samych. Co do zapowiedzi dotyczących wprowadzenia obowiązku szczepień dla określonych grup zawodowych – czekam na bardziej szczegółowe informacje – kończy Zubowski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się