Dzieje sięGłogów

Posiano łąki kwietne w mieście. Mają być alternatywą dla trawników1 min na czytanie

Posiano łąki kwietne w mieście. Mają być alternatywą dla trawników

Pod koniec kwietnia w pięciu miejscach w Głogowie wysiane zostały nasiona kwiatków polnych: dwie łąki powstaną w Parku Tysiąclecia Niepodległości, przy ul. K. Wielkiego również w dwóch miejscach oraz przy ul. Niedziałkowskiego – między parkingiem przy SP 9, a Parkiem Budowlanych.

Miejsca wytyczone są palikami i wydzielone taśmą. – Do wysiewu zastosowaliśmy mieszankę roślin miododajnych. W skład mieszanki wchodzi ponad 20 gatunków mało wymagających roślin jedno-, dwu- i wieloletnich o wysokiej wydajności miodowej i pyłkowej – informuje Mieczysław Mucha, kierownik Działu Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Głogowie.

Na łące wysiano m.in.: nagietka lekarskiego, chabry, jeżówkę purpurową, melisę, len zwyczajny, pszczelnika, grykę zwyczajną.

Po wysianiu nasion tereny zostały wykoszone i podlane. Są to pierwsze tego typu łąki kwietne w mieście. – Jeżeli łączki spełnią swoją rolę i nasze oczekiwania w zakresie estetycznym, będzie można zastosować tego typu  zagospodarowanie terenów zielonych w innych miejscach i na większą skalę. Byłaby to alternatywa dla monotonnych trawników, wymagających, tak czy inaczej, kosztownego utrzymania – wyjaśnia Mieczysław Mucha.

Przypomnijmy, że na razie ze względu na suszę służby miejskie nie koszą trawników. Trawniki koszone są tylko w miejscach, gdzie jest to niezbędne czyli, przy chodnikach oraz w miejscach, gdzie wysoka trawa może ograniczać widoczność.
RED
fot. UM Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się