Dzieje sięGłogów

Posłuchajcie tego! Głogowska grupa rockowa „Ostatnia Ławka” nagrała świąteczną piosenkę2 min na czytanie

Posłuchajcie tego! Głogowska grupa rockowa „Ostatnia Ławka” nagrała świąteczną piosenkę

Głogowska grupa rockowa „Ostatnia ławka” zrealizowała klip z piosenką świąteczną. Wesołą, radosną, porywającą i niemal pachnącą choinką. W ciągu kilku dni obejrzało go prawie tysiąc osób.

„W moim sercu cisza, spokój. Tak zaczyna się w tym roku” – śpiewa wokalista Marcin Sakowicz. I faktycznie wszystko się tak zaczyna, a potem w refrenie „Serca biją trochę mocniej”. Do tego tańczą dzieci z głogowskiej sekcji tanecznej, śpiewają w chórkach Małgorzata Pieśniakiewicz i Magdalena Sakowicz, a na scenie widać także pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Wszystko w wesołej świątecznej atmosferze i jest choinka, której zapach faktycznie prawie czuć słuchając tej piosenki i oglądając teledysk.

Bo „Ostatnia Ławka” to grupa rockowa, która ma swoją siedzibę właśnie w klubie Mayday na Koperniku, należącym do MOK-u. Ta współpraca zaowocowała bardzo udanym teledyskiem świątecznym nagranym przez głogowską grupę przy pomocy pracowników MOK-u na scenie klubu Mayday. – Pomysł nagrania takiej piosenki i zrealizowania do niej naszego pierwszego teledysku powstał w naszych głowach dwa lata temu. Wiadomo, że to się różnie układało, ale już pod koniec lata zaplanowaliśmy, że teraz albo nigdy – opowiada Rafał Cegielnik, który gra na bębnach. Marcin Sakowicz napisał tekst piosenki przy pomocy swoich sióstr Magdy i Ewy. Zespół dorobił do tego muzykę.

Nagranie piosenki trwało trzy dni, natomiast wideo zrealizowano w dwa dni pod koniec listopada. Zdjęcia były realizowane na scenie klubu Mayday zarówno przy udziale muzyków z zespołu, jak i pracowników MOK-u. W nagraniu wzięły udział także dzieci z grupy tanecznej „Zumbatomic”, znajomi i rodzina muzyków. Dźwięk zrealizował Jacek Bierwidis, obraz Kuba Wróbel oraz Paweł Dudzicki. Wszyscy są pracownikami Maydaya. – Jesteśmy wdzięczni za pomoc. Cieszymy się, że mogliśmy dzięki nim nagrać taki profesjonalny wideoklip. Wszystkim się bardzo podoba, zarówno piosenka, jak i samo nagranie. Cieszymy się, że już wiele osób obejrzało efekt naszej wspólnej pracy – mówi Rafał Cegielnik. Cała historia zespołu zaczęła się od Rafała Cegielnika, który gra na perkusji i jest także najbardziej doświadczonym muzykiem w zespole. Trzy lata temu zorganizował zespół: znalazł wokalistę, a potem dołączyli pozostali muzycy. Próby mają w piwnicy, której użycza im klub Mayday. „Nie wiadomo jak to będzie. Co przyniesie przyszły rok? Czy będziemy wszyscy razem, czy przybędzie jeszcze ktoś?” – śpiewa Marcin Sakowicz i warto tego posłuchać. Nagranie jest dostępne na YouTube: TUTAJ.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się