Dzieje sięFotoGłogów

Potrzeba więcej wody! Stawiają ogromny zbiornik obok tężni2 min na czytanie

Potrzeba więcej wody! Stawiają ogromny zbiornik obok tężni

Tężnia solankowa w Parku Słonecznym w przebudowie. Obok montowany jest wielki zbiornik na wodę – bo te znajdujące się tuż pod tężnią nie są wystarczające. Do jej obsługi potrzeba po prostu więcej wody. – Ten nowy zbiornik ma 10 tysięcy litrów – wylicza Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych. Opowiada, że do tej pory codziennie trzeba było dostarczać wodę do tężni. Było to uciążliwe. – Taka tężnia potrzebuje wody w znacznych ilościach – dodaje.

Zbiornik przywieziono tam wczoraj (18.05.). Było trochę kłopotów. –Przyjechała laweta, nie było podnośnika, bo tutaj na to nie ma miejsca. Dziesięć osób o własnych siłach niosło więc zbiornik we wskazane miejsce – opowiada jeden z pracowników firmy, która go montuje. – Za dwa dni powinno być po wszystkim. Teraz należy do niego doprowadzić kable i rury. Może to być nieco uciążliwe dla głogowian korzystających z tężni. Dlatego zwracaliśmy uwagę, żeby na chwilę wyłączyć tężnię z użytkowania – nie ukrywa.

Tak się nie stało, mieszkańców tam nie brakuje. Nie odstrasza ich nawet deszczowa pogoda. – Trochę brzydko ten zbiornik wygląda – komentuje pan Piotr obawiając się, że prędzej czy później młodzież uszkodzi pojemnik. – Niby zostanie ogrodzony, ale dla nich to żadna przeszkoda. Nie raz to już udowodnili w tym parku – obawia się. Oby obyło się bez aktów wandalizmu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się