Powalczyli tylko w trzecim secie. Kolejna porażka siatkarzy Chrobrego [ZDJĘCIA]

19:23, 27.11.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 19:23, 27.11.2021

W 11. serii spotkań Tauron 1 Ligi siatkarze Chrobrego Głogów grali z Gwardią Wrocław - oczywiście w tym starciu faworytem byli goście. Bo za rywalem przemawiały nie tylko statystyki. Głogowianom ostatnio na ligowych parkietach się nie wiedzie. Przegrywają mecz za meczem, więc trudno, aby w szatni morale były wysokie. Zresztą pokazał to dzisiejszy (27.11.) pojedynek. Już w pierwszym secie Chrobry uległ do 13. W drugim było nieco lepiej, ale ten też zakończył się naszą porażką do 18. Ten trzeci z jednej strony mógł być tylko dopełnieniem złego - albo w drugą stronę: przełamaniem miejscowych.

Jak było? Początek tej partii był wyrównany (5:5). Potem na chwilę Gwardziści odskoczyli, ale ich szybko dogoniliśmy (8:8). A nawet doprowadziliśmy do pierwszego prowadzenia w tym meczu (9:8). Nic dziwnego, że sztab szkoleniowy z Wrocławia wcisnął guzik z czasem - to przecież miało było być łatwe zwycięstwo, łatwe punkty i powrót do domu. Nagle coś zaczęło się wymykać im spod kontroli. Jakby stanęli, jakby brakowało w ich szeregach koncentracji. Jakby myśleli, że trzeci set należy im się z marszu. A Chrobry nie dość, że utrzymał przewagę, to jeszcze powiększył do dwóch punktów (13:11). Końcówka tego seta była zacięta i emocjonująca. Oba zespoły popełniały błędy szczególnie na zagrywce. Ale o krok, o dwa - w pewnym momencie o trzy kroki przed przeciwnikiem był Chrobry prowadząc 22:19. W kluczowym momencie Gwardia wrzuciła jednak drugi bieg - ten wyższy. - Ostatni - krzyczeli kibice z Wrocławia i tak się stało. Gwardia pokonała Chrobrego ostatecznie do 22 - w całym meczu 3:0.