Dzieje sięFotoGłogów

Poważny wypadek koło Grębocic. Rowerzysta walczy o życie2 min na czytanie

Poważny wypadek koło Grębocic. Rowerzysta walczy o życie

Było około godz. 20, kiedy na drodze wojewódzkiej o nr 292, doszło do poważnego wypadku – na skrzyżowaniu na wysokości Grębocic. Starszy mężczyzna jechał rowerem od Przedmościa w kierunku Orska. Natomiast 22-letnia kierująca seatem drogą od Grębocic i chciała wjechać na drogę wojewódzką.

Wjechała na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej, nie zauważyła rowerzysty i uderzyła w niego. Mężczyzna upadając z roweru uderzył głową w asfalt. Stracił dużo krwi. W ciężkim stanie został zabrany do głogowskiego szpitala, bo akurat w tym momencie pomocy nie mogło udzielić Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W trakcie transportu do szpitala stan mężczyzny gwałtownie się pogorszył. I tuż przed Głogowem karetka zatrzymała się a na miejsce dojechał drugi zespół pogotowia wraz z lekarzem. Ratownicy przez ponad godzinę walczyli o życie poszkodowanego. Udało im się przywrócić mu funkcje życiowe.

Jak powiedzieli nam strażacy z OSP Grębocice, którzy zostali wezwani do wypadku, w momencie zderzenia panowały dobre warunki atmosferyczne. Widoczność na skrzyżowaniu również nie budziła zastrzeżeń. Obecnie droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez Grębocice oraz Retków.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się