Dzieje sięGłogów

Powiat buduje dom dziecka. I musi dołożyć kasy do tej inwestycji1 min na czytanie

Powiat buduje dom dziecka. I musi dołożyć kasy do tej inwestycji

Trwa budowa nowego domu dziecka przy ul. Folwarcznej. Starostwo przekazało już plac budowy firmie Budrem z Łagoszowa Wielkiego. Już widać mury tego budynku.

Opozycja z PiS się obawiała, że inwestycja nie zostanie zrealizowana, a dotację celową z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trzeba będzie oddać. Nie trzeba będzie oddać. Tyle że… trzeba będzie jeszcze dodać, bo to co przyszło od rządu nie wystarczy nawet na połowę inwestycji.

Radoxim 5

Dotacja na budowę domu dziecka została przyznana jeszcze w marcu zeszłego roku – 1 mln zł. Powiat jednak nie budował i nie budował, zasłaniając się różnymi przyczynami. Starosta tłumaczył, że głównie z powodów formalnych budowa rozpocznie się dopiero w tym roku. Po otrzymaniu dotacji najpierw długo szukano miejsca pod budowę, a także zlecono zaprojektowanie budynku. To trwało – jak widać, miesiącami. Ponad rok… W końcu wiadomo, że nowy budynek zostanie zbudowany na działce powiatu przy ul. Folwarcznej – z tyłu istniejącego od dwóch lat domu dziecka.

Przetarg ogłoszono w lutym br., rozstrzygnięto go pod koniec marca. Faktycznie, tak jak przestrzegała opozycja, wszystko podrożało tak bardzo przez ten rok, że za 1 mln zł nie da się już zbudować domu dziecka. Do przetargu stanęła tylko jedna firma – Budrem z Łagoszowa Wielkiego w gminie Radwanice. Zaproponowała 2 mln 468 tys. zł zł i go wygrała. Powiat musi więc dołożyć prawie 1,5 mln ze swego budżetu. Jak bliźniaki

– Wygospodarowaliśmy te środki z rezerwy inwestycyjnej – informuje Bartosz Ławrowski z zarządu powiatu głogowskiego, który zajmuje się tą inwestycją od strony budowlanej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się