Dzieje sięGłogów

Powiat sprzedaje działki budowlane na Żarkowie i koło szpitala1 min na czytanie

Powiat sprzedaje działki budowlane na Żarkowie i koło szpitala

Powiat głogowski szykuje się do kolejnego rozdania środków unijnych i sprzedaje część majątku, aby mieć w budżecie pieniądze na wkład własny do inwestycji. A mowa o byłym budynku domu dziecka – którego zbyć nie może od blisko dwóch lat – a także o działkach pod zabudowę wielorodzinną oraz jednorodzinną. Miejsca są atrakcyjne, bo chodzi o działki przy ul. Kościuszki, czyli w centrum miasta. Ponadto na os. Żarków, gdzie obok powstało już duże osiedle.

– Przy ul. Kościuszki mamy sześć działek. Otoczenie stanowią szpital i przychodnia. Przeznaczone są pod zabudowę wielorodzinną z usługami, kolejne pod zabudowę jednorodzinną – mówiła podczas konferencji prasowej Monika Turkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomości. A to w sumie hektar terenów pod zabudowę. Następne 2 ha takich działek powiat ma na Żarkowie, ale na razie wytyczył tylko część tego terenu do sprzedaży.

Powiatowi zależy szczególnie na jak najszybszym pozbyciu się byłego domu dziecka przy ul. Lipowej. W lipcu (27.07.) będzie trzeci przetarg. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu powiat liczył na to, że uda się sprzedać te budynku za prawie 2 mln zł. Teraz cena wywoławcza to 1 mln 109 tys. zł. – Jesteśmy zobligowani przepisami, mamy wycenę rzeczoznawcy majątkowego i musimy się tego trzymać. To najniższa cena za jaką możemy wystawić tę nieruchomość – wyjaśniał starosta Jarosław Dudkowiak. W powiecie szacują, że ze sprzedaży zarówno domu dziecka, jak i działek, do budżetu wpłynie w granicach 5 mln zł.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się