Dzieje sięGłogów

Powiatowe drogi do remontu! Gdzie? W kierunku Krzekotowa, ale nie tylko1 min na czytanie

Wyremontują trzy drogi powiatowe za 13 milionów z Polskiego Ładu

Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę i modernizację trzech dróg powiatowych. – Promesa już jest. Przygotowujemy się do podpisania umowy z wykonawcą – zapowiedział Bartosz Ławrowski, członek zarządu powiatu głogowskiego.

To głogowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego wygrało wszystkie trzy etapy bardzo dużego przetargu. – Wyłoniliśmy wykonawcę na zarządzie spośród kilku ofert, które wpłynęły. PBD złożyło najkorzystniejszą ofertę – mówi Bartosz Ławrowski. Wszystko więc wskazuje, że ta bardzo ważna i od dawna wyczekiwana inwestycja się uda. Powiat wystąpił już do Banku Gospodarstwa Krajowego o wystawienie promesy, którą już otrzymał. Umowa z wyłonioną w przetargu firmą ma być podpisana do połowy grudnia.

Umowa ma dotyczyć modernizacji trzech dróg powiatowych: dwóch w gminie Jerzmanowa – z krajowej 12 przez Kurowice w kierunku Jakubowa i z Jerzmanowej w kierunku Obiszowa, a także od krajowej 12 za Serbami w kierunku Krzekotowa. W sumie modernizacja tych dróg ma kosztować 13 mln 106 tys. zł.

Niestety nie udał się drugi poważny przetarg – na termomodernizację głogowskich szkół: Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych (budynek główny i warsztaty), I LO (budynek główny oraz sportowy) oraz Zespołu Szkół Politechnicznych. Wpłynęła tylko jedna oferta, zbyt wysoka, aby ją przyjąć. 7 grudnia ogłoszono ponowny przetarg na tę inwestycję. RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się