Dzieje sięGłogów

Powiatowy Konkurs Teatralno-Recytatorski rozstrzygnięty1 min na czytanie

Powiatowy Konkurs Teatralno-Recytatorski rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się Powiatowy Konkurs Teatralno – Recytatorski „Szkolne przygody w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej”.

Małgorzata Strzałkowska to znana i bardzo lubiana przez dzieci pisarka, poetka oraz autorka i ilustratorka książek dla dzieci.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników, konkurs został przeprowadzony on- line i polegał na nagraniu  krótkometrażowego filmu, na którym uczniowie z klas 1-3 przedstawią wykonanie teatralno-recytatorskie, jakieś sytuacji szkolnej, przedstawionej w wierszach Strzałkowskiej. Wszystkie filmiki można obejrzeć: TUTAJ

Komisja konkursowa brała pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność tematyki utworu z charakterem konkursu, oryginalność interpretacji, poprawność dykcji i akcentu, ekspresję słowną, opanowanie pamięciowe tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny (użycie środków pozasłownych, np. kostium, dźwięk, elementy scenografii).

 W konkursie udział wzięły Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3,  Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 11, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach, Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim, Szkoła Podstawowa w Jaczowie, Szkoła Podstawowa w Białołęce.

W kategorii klas pierwszych wygrał Bartosz Płaczek z SP nr 3, a z kolei w kategorii klas drugich Nikodem Działkowski z SP 8. Wśród uczniów klas trzecich najlepszy okazał się Michał Skorobogaty z SP nr 8. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, puchary, książki z dedykacją i autografem Małgorzaty Strzałkowskiej oraz nagrody rzeczowe.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się