Dzieje sięGłogów

Powieść Górawskiego znalazła się na liście najczęściej czytanych kryminałów tej księgarni2 min na czytanie

Literacki debiut Stefana Górawskiego – to kryminał 13

– To bardzo miłe i satysfakcjonujące – mówi Stefan Górawski, który w czerwcu wydał swoją pierwszą powieść kryminalną. Pół roku minęło, a tu bardzo dobra wiadomość – na stronie księgarni Virtualo jego książka jest na liście najczęściej czytanych kryminałów. Co prawda na 42 podane pozycje, jest na 40 miejscu, ale to i tak osiągnięcie. Mało tego, książka głogowianina jest tam także na liście najczęściej kupowanych audiobooków.

– I jak tu nie pisać kolejnej części? – zastanawia się autor. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, gdyż audiobook „Sekret włoskiego orzecha” znalazł się na liście TOP 100 kryminałów księgarni Empik. Zajął tam miejsce 75., a to kolejne osiągnięcie. – Autor oczekuje akceptacji ze strony czytelników. W każdym razie ja się do takiej słabości przyznaję, bo nie chcę pisać tylko jedynie do szuflady czy dla siebie. Ale sądzę, że trzeba też znać swoje miejsce w szyku i nie oczekiwać zbyt dużo, a wtedy może trafić się miła niespodzianka – Stefan Górawski mówi, że nie spodziewał się aż tyle i uważa, że warto pisać.

– I piszę – zapewnia. Jak nam powiedział, kończy drugą część, kontynuację swojej powieści, którą zatytułował „W cieniu włoskiego orzecha”. Występują w niej ci sami bohaterowie co w pierwszej części, ale rozwikłują nową zagadkę kryminalną. Autor zapowiedział, że będą w niej mocno zarysowane kwestie obyczajowe oraz dylematy moralne, a w tle oczywiście intryga. – Jestem na ostatniej prostej. Książka jest już praktycznie gotowa, trwają przygotowania do jej wydania. W kwietniu przyszłego roku powinna się ukazać – zapowiada. Stefan Górawski dotychczas pisał wiersze i opowiadania, a w tym roku wydał swoją pierwszą powieść. Jest związany od lat z życiem kulturalnym Głogowa, znanym organizatorem i prowadzącym imprezy kulturalne, literackie i teatralne. Pracuje jako kierownik Klubu Garnizonowego, ma stopień kapitana.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się