Dzieje sięGłogów

Powstała ścieżka sensoryczna. Z myślą o dzieciach z niepełnosprawnościami [Zdjęcia]3 min na czytanie

Powstała ścieżka sensoryczna. Z myślą o dzieciach z niepełnosprawnościami [Zdjęcia] 5

Ma 15 sektorów, a w każdym inny rodzaj tworzywa. Stworzono ją z myślą o dzieciach z niepełnosprawnościami. W głogowskim Moriusie ukończono budowę ścieżki sensorycznej. Jest to efekt współpracy dwóch ośrodków, bo jeszcze filii żłobka integracyjnego.

-Wspólnymi siłami rozpisaliśmy projekt i pozyskaliśmy środki w ramach konkursu Stowarzyszenia Konkursu Zdrowych Miast Polskich – przybliża Magdalena Kliszewska, opiekunka dziecięca – Na drzewach są też zawieszone różne faktury. Ścieżka została obsypana kamieniami i obsadzona jadalnymi roślinami. Dodatkowo planujemy zrobić ławeczki dla dzieci ze skrzynek po jabłkach i one również będą mieć różne przyjemne faktury do siedzenia, jednak każda ławeczka inną.

Radoxim 5

Głównym założeniem było wykorzystywanie produktów recyklingowych i naturalnych. Oprócz rozwoju sensorycznego, ma wpływać też na świadomość ekologiczną dzieci.

Ośrodki pozyskały 4 tysiące złotych, ale w budowę ścieżki zaangażowali się też inni… Dzięki czemu, ścieżka mogła być rozbudowana. Nadleśnictwo Głogów przekazało szyszki i korę, tonę piachu żwirownia Transman, a kamienie firma Projektowanie Ogrodów Pyk, elementy do budowy natomiast Castorama. Cały koszt ścieżki wycenia się na 9 tys. złotych.

Będzie ona udostępniana również dzieciom z innych placówek po wcześniejszym umówieniu się z dyrekcją Moriusa.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się