my: GrębociceRegion

Powstanie 27 kilometrów ścieżek rowerowych w naszych gminach2 min na czytanie

W gminie Grębocice powstanie 27 kilometrów ścieżek rowerowych

Ponad 27 kilometrów ścieżek rowerowych powstanie w ciągu kilku najbliższych lat wzdłuż dróg powiatowych na terenie gminy Grębocice, Polkowice, oraz Radwanice. W Starostwie Powiatowym w Polkowicach uroczyście podpisano dziś umowy na opracowanie dokumentacji technicznej przedsięwzięcia, które jest pionierskim projektem, służącym poprawie mobilności i rozwoju turystyki rowerowej w regionie. Zadanie podzielono na 10 części. Nowe ścieżki rowerowe mają spełniać wszelkie standardy.

Planuje się, że będą to nawierzchnie asfaltowe, odsunięte od jezdni, o szerokości m.in. 2 metrów. Ideą przedsięwzięcia jest to, by ścieżkami rowerowymi połączyć sąsiadujące ze sobą gminy, dlatego 5,5-kilometrowy odcinek powstanie na trasie Polkowice-Sieroszowice, a kolejne kilometry traktów połączą Polkowice z gminą Grębocice. Będzie to odcinek Żuków-Bieńków-Świnino-Wilczyn-Grębocice. – Życzymy sobie, by w miarę szybko zrealizować tą inwestycję, bo potrzeby są. Ścieżki rowerowe, zwłaszcza wiosną posłużyć mogą rekreacji, ale i dojazdowi do pracy. Być może dzięki temu ktoś zatrzyma się i zauważy piękne krajobrazy czy zabytki, których mamy mnóstwo – mówi Roman Jabłoński, wójt Grębocic.

Realizatorem inwestycji będzie Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych. Opracowaniem dokumentacji zajmą się dwie firmy. Będzie to kosztować ponad 700 tys. złotych. Koszty tej części zadania w stu procentach pokryją gminy. – Prace projektowe potrwają do końca tego roku. Kiedy zostanie wbita pierwsza łopata? Będzie to zależeć od pozyskania środków, bo koszty są duże. Jestem optymistycznie nastawiony i myślę, że prace budowlane odcinka Trzebcz-Guzice, który już jest projektowany, rozpoczną się w drugiej połowie tego roku. Całą inwestycję planujemy zrealizować do końca 2024 roku – dodaje Jan Wojtowicz, wicestarosta powiatu polkowickiego.
RED

Podziel się informacją ...
  • 94
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice