FotoSport

Powstanie Muzealna Izba Pamięci [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

Powstanie Muzealna Izba Pamięci [ZDJĘCIA] 2

Sławskie Stowarzyszenie Historyczno–Eksploracyjne „Ocalić od zapomnienia” zaprosiło mieszkańców na wystawę prezentującą lądowe i podwodne badania archeologiczne na wyspach Jeziora Sławskiego które miały miejsce w latach 2019-2020.

Wystawa odbyła się przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w pomieszczeniach po byłym sklepie wędkarskim, gdzie obecnie znajduje się siedziba stowarzyszenia. Natomiast na parterze i piętrze budynku w przyszłości ma powstać Muzealna Izba Pamięci w Sławie. Na tej pierwszej wystawie planszowej, która jest jedyną zajawką planowanej w przyszłości izbą pamięci.

– W wielkim skrócie przedstawiliśmy przebieg badań archeologicznych na wyspach gdzie ukazano sposoby badań jak również pozyskanych zabytków które pochodzą z okresu wczesnego średniowiecza. Mówimy o okresie przedpaństwowym czyli okresie przed Mieszkiem I . Odnaleźliśmy np. odważnik handlowy z około XI-XII wieku, szczypce złotnicze z okresu średniowiecza i kilka innych przedmiotów. Chcemy kontynuować badania w najbliższym czasie po czym zaprezentować w pełnej formie wystawę muzealna mieszkańcom gminy a także turystom znajdującym się w Sławie – powiedział nam archeolog Bartek Tietz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto