Dzieje sięGłogów

Powstanie ścieżka sensoryczna. Głogów wśród 8 miast Polski1 min na czytanie

Powstanie ścieżka sensoryczna. Głogów wśród 8 miast Polski

Tylko 8 miast w Polsce otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu Stowarzyszenia Konkursu Zdrowych Miast Polskich. Koło Warszawy, Łodzi i Poznania doceniono również projekt z Głogowa. W mieście powstanie ścieżka sensoryczna.

Inwestycja powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie. Jednak projekt powstał dzięki współpracy pracownic z dwóch ośrodków, bo jeszcze z filii żłobka integracyjnego. Ścieżka ma służyć na co dzień dzieciom z obu placówek. Będzie udostępniona również innym mieszkańcom Głogowa.

-Poszczególne sektory będą wypełnione kamieniami, korą, szyszkami, kwiatami, ale też wykorzystamy zakrętki plastikowe. Chodzi o to, aby skorzystać też z produktów recyklingowych i naturalnych, a nie produkowanych fabrykach – opowiada Ilona Kułak, nauczycielka ze żłobka.

– Taka ścieżka wpływa pozytywnie na dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, jak i różnego stopnia autyzmu. Przejście po takiej ścieżce usprawnia krążenie w stopach, lecz również wpływa relaksacyjnie na dzieci. Jest to bardzo ciekawy sposób na rehabilitację, bo wpływa na nasze zmysły – dodaje Beata Łucyszyn z MORiUS-a.

Ścieżka sensoryczna ma również wpływać na świadomość ekologiczną dzieci. Do kasy ośrodka trafi 4 tys. złotych na realizację projektu. Ścieżka ma powstać jeszcze w tym roku. Będzie uzupełnieniem placu sensorycznego przy MORiUS-ie, który został zrealizowany z budżetu obywatelskiego.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się