Dzieje sięGłogów

Pożar sadzy w kominie. Strażacy apelują o rozsądek i przypominają o kontrolach1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 319

– Był gęsty dym z komina i były iskry – relacjonują świadkowie. Do pożaru doszło wczoraj (12.06.) wieczorem o godz. 22.30 w budynku wielorodzinnym na trzecim piętrze przy ul. Kamienna Droga.

Na miejsce szybko zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie – w sumie w akcji udział wzięło 9 strażaków. Na szczęście w porę udało im się zapanować nad ogniem. Przy użyciu kamer termowizyjnych kontrolowali też temperaturę w kominie.

Radoxim 5

– Ustalono, że był to pożar sadzy w kominie – informuje Mirosław Durka, rzecznik prasowy PSP. Nikt nie ucierpiał, nie ma też zniszczeń. Właściciele nieruchomości do czasu kontroli przewodu kominowego przez kominiarza nie mogą korzystać z pieca.

A strażacy apelują o rozwagę. – Zdarza się, że palimy w piecach mokrym drewnem, złej jakości węglem i dorzucamy jeszcze śmieci. Nie dziwmy się więc, że sadza w kominie zbiera się na jego obrzeżach. Prędzej czy później zapali się, może dojść do tragedii. Nie tylko zimą, kiedy piece są bardziej eksploatowane, ale też latem, kiedy używamy ich tylko do podgrzania wody – mówi Durka. Przestrzega też przed tym, aby nie zasłaniać kratek wentylacyjnych.
MK

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się