Artykuł Informacyjny

Poznaj haft diamentowy10 min na czytanie

Poznaj haft diamentowy

Naprawdę wielką sztukę tworzy wiele małych elementów – tym jest właśnie haft diamentowy. Wyklejanie drobnych, błyszczących diamencików o rozmaitych kolorach zgodnie z danym wzorem pozwala na stworzenie czegoś pięknego. Na takiej sztuce każdy zawiesi oko, ale też każdy może ją tworzyć. To nic trudnego, wystarczy chcieć!

Diamentowym haftem mogą zajmować się zarówno dorośli, jak i dzieci, więc jest to świetna rozrywka dla całej rodziny. Mozaiki tworzone z diamencików Diamondi to sposób na kreatywne spędzenie czasu i spełnianie swoich wizji artystycznych, a efekty pracy dosłownie olśniewają! Rozpoczęcie przygody z Diamondi wcale nie jest trudne. Dla niepewnych, początkujących artystów dedykowane są mniejsze rozmiary – 40×50 cm. Jest to standardowy rozmiar w ofercie Diamondi, ale przygotowywane są także inne popularne rozmiary obrazów. Największy na rynku zakres tematyczny to aż tysiące najróżniejszych motywów, w tym wiele ekskluzywnych i co miesiąc setki nowych. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Pośród licznych kategorii jest coś dla miłośników zwierząt, ale też motywy roślinne i kwieciste. Ci z szerszą perspektywą wybierać mogą między pejzażami, zarówno naturalnymi, jak i widokami miejskimi i najsłynniejszymi miejscami na ziemi i wieloma innymi. Wieża Eiffla, fantastyczny smok, uroczy kot, tańcząca baletnica czy klasyczny motocykl – w ofercie Diamondi znajdziemy idealny motyw dla siebie i swoich bliskich.

W zestawie

Diamentowy haft nie jest wcale wymagającym zajęciem, ale dostarcza radości i satysfakcji. Wystarczy trochę czasu i uwagi. Przy pomocy specjalnego, przypominającego długopis aplikatora z dwiema końcówkami nakładamy okrągłe diamenty premium o odpowiednich kolorach w wyznaczonych przez szablon punktach. Wszystko to znajdziemy w jednym zestawie Diamondi. Ale nie tylko to, bo oczywiście oprócz samoprzylepnego płótna z nadrukowanym motywem, aplikatora i woreczków z diamencikami znajdziemy też przydatne uchwyty, pęsetę i arkusz kontrolny, a także wosk, który sprawia, że koraliki trzymają się aplikatora, zanim przymocujemy je do płótna. Zamawiając obraz możemy wybierać pomiędzy płótnem już naciągniętym na blejtram a zrolowanym, bez ramy. Jaka jest różnica? Płótno bez ramy jest wygodniejsze przy pracy, a gotowy blejtram z miękkiego drewna świerkowego gwarantuje profesjonalnie naciągnięte płótno gotowe do powieszenia.

Na zamówienie

Co jednak, gdy chcemy w ten sposób upamiętnić własne wspomnienia albo sprawić komuś spersonalizowany prezent? To także żaden problem, bo Diamondi oferuje możliwość przekształcenia swojego zdjęcia na diamentowy haft. Na stronie internetowej znajdziemy opcję „Obraz z własnego zdjęcia”. Pozwala ona zlecić wykonanie oryginalnego wzoru do diamentowego haftu z własnego zdjęcia. Dla najlepszego efektu należy przesłać zdjęcie o jak największej rozdzielczości, minimalnie 1 MB. Obraz może zawierać krótki przekaz, motto, datę lub sentencję. Najlepiej, jeśli obraz nie ma za dużo cieni, które mogą sprawić, że obiekty w nich ukryte na mozaice zleją się kolorystycznie z otoczeniem. Unikamy więc małych, niewyraźnych postaci i słabych warunków oświetleniowych. Jeśli mamy wątpliwości, czy zdjęcie nadaje się na diamentowy haft, możemy wysłać je na mail. Grafik przygotowuje projekt, który zostanie odesłany do zatwierdzenia przed przygotowaniem zestawu. W przypadku twarzy najlepiej, by były one dość duże i by można było wyrazić szczegóły oraz cieniowanie przy pomocy diamencików. Na tyle, by widoczne były szczegóły. Możemy więc stworzyć, a potem powiesić na ścianie błyszczący wizerunek nas samych lub krewnych czy przyjaciół, zamknąć w diamencikach ważne wspomnienia, które miło jest szczegółowo odbudowywać, diamencik po diamenciku. Bez wątpienia znajomi i rodzina docenią tak misternie wyklejany prezent.

Jak zacząć?

Aby można było wygodnie pracować, płótno powinno być umieszczone na dużej płaskiej powierzchni. Kiedy mamy je już przed sobą, na pewno się nie pogubimy. W zestawie znajduje się spis symboli przypisanych odpowiednim kolorom. Jeśli więc ktoś nie ufa własnemu wzrokowi lub oświetleniu i nie jest w stanie odróżnić przykładowo morskich diamencików od tych turkusowych, podpisy na woreczkach rozwieją wszelkie wątpliwości. Kiedy przygotujemy już sobie woreczki z diamencikami, możemy przesypać używany kolor do miseczki i do dzieła! Płótno pokryte jest specjalną folią, którą zaleca się zdejmować stopniowo, po wypełnieniu części obszaru, aby klej nie wysechł. Najwygodniej nakładać diamenciki od góry obrazu. Druga końcówka aplikatora pozwoli również na umieszczenie kilku koralików jednocześnie. A co w przypadku, gdy mimo wszystko umieścimy diament w niewłaściwym miejscu? Błędy są chyba nieuniknione, ale… na szczęście odwracalne. Wystarczy użyć dołączonej do zestawu pęsety, by usunąć diamencik z niewłaściwego miejsca i znaleźć mu bardziej odpowiedni fragment na kompozycji. Podczas wykonywania obrazu bardzo szybko widać zadowalające efekty, a kiedy skończymy, pięknie mieniąca się mozaika nadaje się do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianie. Nie brakuje też w zestawie haczyków, na których powiesimy mozaikę. W zależności od wzoru, taki obraz ożywi każde wnętrze, od kolorowego pokoju dziecięcego, przez pokoje nastolatków, zarówno, aż po eleganckie salony czy korytarza, gdzie przecież tak często brakuje przyciągającego uwagę dopełnienia. Haftowanie diamencikami Diamenti to świetna zabawa w czasie wyklejania i powód do dumy po ukończeniu dzieła.

Relaks i ćwiczenie

Aktywność, jaką zapewnia układanie diamentowego haftu Diamondi, ma wiele zalet. Bardzo dobrze rozwija zdolności manualne u dzieci, pomaga w skupieniu się i działa uspokajająco. Nie znaczy to jednak, że nie poprawi to precyzji również u dorosłych. Samodzielne bądź wspólne tworzenie obrazu to relaks i satysfakcja z widocznego efektu pracy, z sukcesu. Dzięki haftowi diamentowemu ćwiczymy dokładność i cierpliwość. Samo aplikowanie diamencików nie wymaga siły, a wręcz niewskazane jest ich za mocne dociskanie. Każdy fragment szybko i sprawnie łączy się z klejem na powierzchnię obrazu. Nie jest więc ważny nacisk, a technika, którą można szybko doszkolić w trakcie układania. Oto kilka rad, które pomogą nam szybko stać się mistrzami w diamentowych mozaikach. Po pierwsze porządek jest kluczowy dla przyjemnej i efektywnej pracy z diamentowym haftem. Dlatego też w zestawie Diamondi znajduje się zestaw wielorazowych woreczków strunowych, na które naklejamy odpowiednią naklejkę z literą. Litery znajdują się także na wzorze i to one podpowiadają, gdzie znajduje się jaki kolor, więc taki proces oszczędzi dużo czasu, pozwalając od razu przejść do przyjemniejszej części – układania diamencików. Proces ułatwi nam stopniowe usuwanie górnej części folii zabezpieczającej przed kurzem i układanie diamentów z góry do dołu. W sprawnym malowaniu diamentem pomoże także miseczka, która pełni rolę palety kolorów. Możemy na niej umieścić kilka najpotrzebniejszych nam w danej chwili barw diamencików, które nie pomieszają się dzięki specjalnym wgłębieniom i podziałkom. Stosując tę metodę dobrze widzimy każdy diamencik i możemy go szybko nanieść bez potrzeby sięgania do woreczka.

Dlaczego Diamondi?

Diamondi to największy producent haftów diamentowych w Europie. Cieszy się zaufaniem 99% klientów. Materiały są w atrakcyjnej cenie i dobrej jakości, a po ukończeniu mozaika jest trwała i może zdobić wnętrza przez długie lata. Tysiące różnych motywów pozwalają na szeroki wybór i trafią w każdy gust. Na stronie internetowej Diamondi znajdziemy galerię dostępnych motywów oraz podgląd na efekt końcowy. Dzięki temu mamy pewność, że mozaika będzie prezentować się tak, jak sobie tego życzymy. Diamenty premium mają mocny, wyrazisty kolor i połysk dzięki temu, że są wykonywane z żywicy. Dokładne instrukcje pomagające zacząć swoją przygodę z haftem diamentowym znajdziemy nie tylko na stronie internetowej, ale też w załączonej broszurze, która zawiera instrukcje w wielu językach. Średni czas dostawy to tylko 3 dni. Jeśli więc nie zamawiamy niestandardowego rozmiaru lub wzoru z własnego zdjęcia, w takim czasie powinniśmy otrzymać zestaw. Jeśli spodobają się nam diamentowe mozaiki i chcemy nabyć kolejne, Diamondi oferuje rabaty ilościowe: przy zamówieniu powyżej 165 złotych otrzymamy 1 procent zniżki, a powyżej 835 zł już 5 procent. Nie przegapmy też klubu lojalnościowego Diamondi, który już po samym zarejestrowaniu się daje nam 2 procent zniżki na wszystkie produkty, a także specjalne oferty i rabaty, edycje limitowane lub prezenty. Członkowie klubu mogą zamówić też unikalne motywy i przysługują im 3, 4 lub nawet 6 procent rabatu na większe zamówienia. Dołączenie do klubu jest bezpłatne, a zniżki obowiązują bezterminowo i mogą być łączone. Diamondi oferuje szybkie, wygodne i bezpieczne zakupy online a także pomoc przed i po zakupie. Warto więc spróbować haftu diamentowego z pomocą specjalistów, a może, kto wie, odkryjemy w sobie nową pasję do tworzenia pięknych obrazów z małych diamencików?

Zobacz inne