Dzieje sięGłogów

Poznali się przez internet, ale ta znajomość kobietę słono kosztowała1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 346

Głogowianka poznała 39 – latka w internecie. Mężczyzna bardzo szybko zdobył jej zaufanie. Wkrótce odwiedził kobietę w Głogowie. Wszystko wskazuje, że od początku jego zamiary nie były czyste. Mężczyzna był już wielokrotnie karany, głównie za kradzieże, włamania, przywłaszczenia i oszustwa. Niestety i tym razem historia potoczyła się podobnie.

Wykorzystując zdobyte zaufanie namówił kobietę do zawarcia umowy kredytowej a kiedy gotówka była już na koncie, bez jej wiedzy i zgody, przy pomocy karty i znanego mu numeru PIN, wypłacił łącznie kwotę 9 tys. zł. Kiedy 44-latka odkryła brak gotówki, stwierdził, że odda bo potrzebował pilnie gotówki dla znajomego.

Radoxim 5

Namówił również kobietę do zawarcia umowy z operatorem telefonii komórkowej a następnie ukradł jej dwa telefony o wartości 2500 złotych. Na koniec, przy pomocy kluczy do mieszkania rodziców, 44 – latki, włamał się i ukradł biżuterię oraz sprzęt i elektronarzędzia o wartości 16 tys. 750 zł.

Po tym zdarzeniu została powiadomiona policja. Policjanci zatrzymali 39 – latka, który usłyszał łącznie 10 zarzutów, kradzieży z włamaniem i oszustw. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.
MK
fot:KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się