FotoSport

Poznaliśmy zwycięzców Żeglarskiego Pucharu Sławy3 min na czytanie

Poznaliśmy zwycięzców Żeglarskiego Pucharu Sławy 7

W Lubuskim Klubie Żeglarskim odbyły się przedostatnie regaty żeglarskie „O Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego” w którym udział wzięło 25 jachtów w 7 klasach. Do tradycji tych regat jest start żeglarzy w porcie po czym ósemką opłynięcie dużej i małej wyspy Jeziora Sławskiego i powrót do portu.

Tym razem udało się i mimo niezbyt silnego wiatru żeglarze dość łatwo oraz bezpiecznie pokonali trasę kilkunastu kilometrów. W klasie omega turystyczna na jachcie Wenus wygrał Krzysztof Ruliński, omega standard – Zbigniew Długaszewski na jachcie Zuzia. W klasie T1 zwyciężył Jerzy Lisiewicz na Fregacie, T2 – Maciej Dygas na Grazie Mille, T3- Roman Targosz na Mega Tech. W klasie Fin najszybciej pokonał trasę Robert Gabrysiak na jachcie Lancelot natomiast w klasie open zwyciężył Marek Wróblewski na Nakrze.

Równocześnie zakończył się Puchar Sławy do którego zaliczały się starty w czterech tegorocznych regatach organizowanych przez Lubuski Klub Żeglarski a więc Dni Morza, Puchar Lata, Puchar Burmistrza i Błękitna Wstęga Jeziora Sławskiego. W klasie omega turystyczna wygrał Krzysztof Ruliński, omega standard – Zbigniew Długaszewski, T1- Jerzy Lisiewicz, T-2 Maciej Dygas, T3- Roman Targosz. W open Marek Wróblewski a Open Fin – Wojciech Kosow. We wrześniu odbędą się ostatnie w tym roku ale bardzo widowiskowe regaty australijskie polegające na tym że każdy może wystartować na wszystkim, co posiada żagiel.
FED

Zobacz inne

Więcej w Foto