Dzieje się

Prace przy sławskiej plaży idą szybciej niż zakłada harmonogram. Podglądamy budowę…17 min na czytanie

Prace przy sławskiej plaży idą szybciej niż zakłada harmonogram. Podglądamy budowę... 3

Od kilkunastu tygodni podglądamy, jak rozwija się budowa drugiej 186-metrowej plaży miejskiej w Sławie. Ta inwestycja w infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną jest warta blisko 4,8 mln zł. Zakończenie zaplanowane jest na marzec 2020 roku. Roboty wykonuje Konsorcjum HZBUD Sp. z o.o. oraz P.H.U. „Chod-Dróg” Przemysław Andrzejewski. Prace jednak idą, jak informują inżynierowie w dobrym tempie, a budowlańcy zapowiadają, że chcą ją zakończyć jeszcze w tym roku. 3 miesiące przed terminem.

Powstaje 85-metrowa kamienna promenada z chodnikiem i balustradą ochronną i trzy komplety schodów. Budowany jest nowy, drewniany pomost długi na 51,5 metra. Całość będzie oświetlona. Plaża, na którą zwieziono piasek, który można liczyć w setkach ton, będzie miała prawie hektar powierzchni. W najszerszym punkcie od strony LKŻ będzie mieć 50 m, najwęższa będzie od strony pensjonatu Słoneczko – 20 m.

Stara promenada będzie połączona z nową, tak więc będzie można przejść od starej plaży, dojechać rowerem aż do stanicy LKŻ. W ostatnim czasie nabijane były pale na główną promenadę na odcinku 200 metrów w odległości 2 m jeden od drugiego. Dębowe, frezowane brusy są nabijane pomiędzy bale i będą stanowić szczelną ściankę – osłonę promenady od strony jeziora. Na promenadę położona będzie granitowa kostka. Powstaje też pomost łączący stare pomosty by zapewnić ciągłość promenad wzdłuż brzegu jeziora.

Na promenadzie będzie granit, z promenady powstają zejścia do jeziora po dębowych schodach długości kilkudziesięciu metrów. Niektórzy zapytują jak dojechać na plażę wózkiem. Są podwójne schody, a wózkami będzie można dojechać po naturalnym ukształtowaniu terenu przy Słoneczku, tamtędy będą również mogli wjechać na plaże quadami ratownicy. Do plaży będzie też można dotrzeć od strony PCK.

Zobacz jak powstawała sławska plaża i promenada od lutego do maja


Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się