Głogów

Prace wzdłuż ul. Wita Stwosza w Głogowie idą pełną parą2 min na czytanie

Prace wzdłuż ul. Wita Stwosza idą pełną parą 3

 – Zakres prace jest duży, wyremontujemy chodnik o długości 1 km i 200 metrów. Powstanie też ścieżka rowerowa. Przebudowa rozpoczęła się od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i zostanie poprowadzona wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 14 i po przejściu na zachodnią stronę zakończy przy skrzyżowaniu w okolicach wejścia na stadion – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Zakres prac to: budowa chodników i ścieżki rowerowej przy ul. Wita Stwosza wraz z nawiązaniem do wykonanego chodnika i ścieżki rowerowej przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza, drogi wojewódzkiej nr 292, ul. Kazimierza Wielkiego – o długości ok. 1200 mb; przebudowa istniejących zjazdów do marketu Biedronka, Szkoły nr 14 i ulicy Brzoskwiniowej; budowa elektroenergetycznej linii kablowej oświetlenia drogowego polegającej na doświetleniu projektowanego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów przy istniejącej Szkole Podstawowej nr 14; montaż nowych latarni (2 szt.) i wymiana istniejącej latarni (1 szt.).

– To zadanie to kontynuacja prac przy ul. Wita Stwosza od Górkowa do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie wybudowaliśmy chodniki, oświetlenie i ścieżkę rowerową – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Wykonawcą prac jest firma Brukom Sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 1 mln 670 tys. zł

opr. RED 

Żródło: DGL News/ UM Głogów 

Zobacz inne

Więcej w Głogów