Dzieje sięGłogów

Pracownikom szpitala wykonano 74 testy na koronawirusa1 min na czytanie

200 testów dla pracowników głogowskiego szpitala od TVN 8

Do tej pory, dzięki wsparciu Fundacji TVN “Nie jesteś sam” pracownikom Głogowskiego Szpitala Powiatowego wykonano 74 testy na obecność koronawirusa. – Wszystkie były ujemne – informuje nas Ewa Todorov, rzecznik prasowa szpitala.

W pierwszej kolejności testy wykonano lekarzom, ratownikom i personelowi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Ale także w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym oraz oddziałach m.in. wewnętrznym, czy ginekologicznym – wymienia.

Radoxim 5

To nie koniec, bo dla naszego szpitala przewidziano 200 takich testów. – W najbliższym czasie zostaną pobrane kolejne wymazy – zapowiada Todorov. Ujemne wyniki to dobra wiadomość. – Pracownicy szpitala są na pierwszej linii zagrożenia. Takie wyniki na pewno zapewniają spokój. Pamiętajmy, że szpital w odpowiedni sposób dba o bezpieczeństwo pracowników. Oni są zabezpieczeni oczywiście chociażby w środki ochrony osobistej – dodaje.

Szpitalowi pomagają nie tylko samorządy powiatowe i miejskie, ale co ważne również głogowianie. Akcji charytatywnych nie brakuje. Każdego dnia dociera tam pomoc w postaci m.in. kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych i maseczek – dziś (30.04.) dla pacjentek oddziału ginekologicznego dostarczy je Fundacja Owoc Głogu.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się