Dzieje sięFotoGłogów

Premier przywiózł ze sobą czeki na miliony. “Nie możemy was zostawić bez wsparcia”4 min na czytanie

Premier przywiózł ze sobą czeki na miliony. "Nie możemy was zostawić bez wsparcia" 2

– To są najważniejsze chwile w życiu – budowa została zakończona – mówił premier Jarosław Gowin, który dziś (28.07.) odwiedził Głogów. Przyjechał na osiedle Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Generała Józefa Sowińskiego, gdzie właśnie oddano do użytku trzeci budynek – tam, bo w sumie w zasobach miejskiej spółki znajduje się ich 17. Kolejny, tuż obok, jest w budowie. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku.

Premier podkreślał, że to kolejne 32 mieszkania dla klasy średniej, którą często po prostu nie stać na zakup swojego mieszkania od dewelopera. Bo po pierwsze koszty ciągle rosną, po drugie nie każdy osiąga wystarczające dochody, by uzyskać kredyt. – Tutaj mają zapewnione godne warunki życia. Mogą myśleć o przyszłości, dalszym rozwoju, narodzinach dzieci. W Polsce potrzebujemy mieszkań dla osób i rodzin o średnich dochodach – mówił Gowin zawracając uwagę na to, że dzięki TBS-owi mogą pozwolić sobie na płacenie “rozsądnego” czynszu. – Potrzebujemy, aby nowe mieszkania powstawały nie tylko w dużych metropoliach takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, ale także w mniejszych miastach. To wyzwanie dla rządu i samorządów. Współpraca jest koniecznością, daje najlepsze efekty, by skutecznie zaspokoić potrzeby mieszkaniowe polskich rodzin. Musimy stawiać na społeczne inicjatywy mieszkaniowe – mówił.

Wyliczał, że na budynek nr 17 rząd przekazał kwotę 847 tys. zł. Ale to nie koniec, bo na blok nr 18 premier wręczył jeszcze czek na kwotę 830 tys. zł. Dodatkowo inwestycja ta będzie zrealizowana bezzwrotnym grantem z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie 2 mln 100 tys. zł. Pozostałą część wydatków pokryje ratusz. – Nie możemy was zostawić bez wsparcia – deklarował Jarosław Gowin.

W planach są następne inwestycje, na które premier również przekazał… symboliczny czek w wysokości 1 mln 250 tys. zł. – Inwestycja zostanie zrealizowana na osiedlu Żarków – informował. Chcą, by budowa takich mieszkań wiązała się z nawet 80 proc. dofinansowaniem.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się