Dzieje sięGłogów

Problem na ulicy Chopina. Kierowcy: Ciężko tamtędy przejechać2 min na czytanie

Problem na ulicy Chopina. Kierowcy: Ciężko tamtędy przejechać

O interwencję prosi głogowianin, który bardzo często jeździ ul. Chopina. Jego zdaniem jest niewłaściwie oznakowana. – Po obu stronach stoi sznur samochodów i jest problem z przejechaniem – mówi pan Wojciech z os. Kościuszki. Zdarza się, że musi się zatrzymać, żeby przepuścić samochód z przeciwnej strony, bo dwa auta się nie zmieszczą. Podaje, że przykład Skandynawii, gdzie mieszkał kilkanaście lat, i tam byłoby to nie do pomyślenia, chyba że na ulicy jednokierunkowej. – Nie powinno tak być – ocenia pan Wojciech.

W głogowskim ratuszu słyszymy, że ul. Chopina nie jest źle oznakowana. – Jakiś czas temu wymalowaliśmy przy skrzyżowaniach pasy, by wyłączyć te odcinki jako miejsca, na których nie można parkować. Niewiele pomogło, bo kierowcy nadal parkują w miejscach zabronionych i przez to utrudniają sobie wzajemnie przejazdy. Od egzekwowania przepisów o ruchu drogowym jest policja – tłumaczy rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska.

Radoxim 5

Panu Wojciechowi podpowiada – jeśli znów będzie miał problem z przejazdem, bo utrudniają to źle zaparkowane inne auta – by za każdym razem dzwonił na policję. I głogowianin taki miał zamiar. O problemie na ul. Chopina najpierw chciał powiadomić policję. I nie tyko o tym, bo w okolicy wskazuje jeszcze jedno niebezpieczne dla kierowców miejsce, skrzyżowanie ul. Gomółki i Kościuszki. – Tam jest totalna tragedia, kierowcy nie honorują znaków stop, sam miałem kilka takich przypadków, że o mały włos nie doszło do stłuczki – mówi pan Wojciech. Uwagi o obu tych miejscach chciał zgłosić policji, ale jak tłumaczy, numer, na który kiedyś można było przekazywać podobne zgłoszenia, okazał się nieaktualny. Prosi o podanie nowego.

Oficer prasowy komendanta policji w Głogowie Łukasz Szuwikowski podaje numer do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie: tel. 47 87422 31 lub 32. Przypomina, że wszelkie dane oraz informacje są dostępne na stronie internetowej KPP Głogów w zakładce „kontakt”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się