Dzieje sięGłogów

Produkcja miedzi wyższa o 9 proc. Dobre wiadomości z kopalni Sierra Gorda1 min na czytanie

Czterolatka z huty trzeba odnowić. Piec zawiesinowy do remontu

W komunikacie giełdowym czytamy, że produkcja miedzi płatnej wyniosła 64,5 tys. ton co oznacza wzrost o 5,2 tys. ton (9 proc.) w stosunku do analogicznego miesiąca 2019 roku. Skąd ten wzrost? Ze względu na wyższą “dyspozycyjność ciągu technologicznego” w KGHM Polska Miedź S.A. oraz wyższy przerób rudy – tutaj chodzi przede wszystkim o wzrost zawartości Cu i uzysku miedzi w Sierra Gorda.

Produkcja srebra płatnego wyniosła 125,6 ton – o 3,7 ton (3 proc.) mniej niż przed rokiem z powodu “mniejszej zawartości srebra w materiale wsadowym przerabianym w KGHM Polska Miedź”.

Produkcja TPM wyniosła 14,4 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 8,6 tys. troz (o 37 proc.), przede wszystkim z uwagi na mniejszą ilość złota wyprodukowanego przez KGHM Polska Miedź oraz kopalnię Robinson, a także z uwagi na niższe zawartości metali szlachetnych w rudzie eksploatowanej w Zagłębiu Sudbury.

Dowiadujemy się również, że w okresie styczeń-grudzień produkcja miedzi płatnej wyniosła 709,2 tys. ton wobec 701,6 tys. ton rok wcześniej.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się