Dzieje sięGłogów

Inspektor nadzoru budowlanego: Specjalna komisja zajmie się katastrofą budowlaną w Jaczowie1 min na czytanie

Zerwany dach hotelu Rodos w Jaczowie. Straty są naprawdę duże 3

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie katastrofy budowlanej, gdy wichura zerwała dach hotelu w Jaczowie. Będzie powołana komisja, która ma wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24.02.) tak mocno wiało w naszym regionie, że zerwało fragment dachu hotelu Rodos w Jaczowie. Akurat wtedy trwała w nim impreza urodzinowa, zgromadzonych było kilkadziesiąt osób. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie wychodził na dwór, za to na parkingu stało kilkadziesiąt samochodów. Wiatr zerwał połać dachową ok. 40 mkw, która spadła na parking i i zniszczyła pięć stojących tam samochodów osobowych.

Radoxim 3

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę po tym wydarzeniu i zdecydował, że od dziś (28.02.) wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie katastrofy budowlanej. Czy jest jakieś podejrzenie, że dach zerwało z powodu wad lub nieprawidłowości? – Dziś nie mogę tego powiedzieć. Będzie powołana komisja,która ustali przyczyny katastrofy budowlanej. Zostanie zlecona ekspertyza – mówi powiatowy inspektor Radosław Nurek.

Postępowanie w sprawie tego wydarzenia prowadzi także policja. – Trwają czynności pod kątem ustalenia, czy budynek był utrzymany w należytym stanie technicznym – mówi nam oficer prasowy komendanta policji w Głogowie Bogdan Kaleta.
O katastrofie pisaliśmy: TUTAJ.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się