Dzieje sięGłogów

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Zielonego Przedszkola. Nadzwyczajna sesja zwołana na wniosek radnych PiS-u1 min na czytanie

Dyrektorka głogowskiego przedszkola oskarżona o fałszowanie podpisów na dokumentach i wyłudzenie dotacji od gminy miejskiej

Prokuratura Okręgowa w Legnicy umorzyła śledztwo w sprawie sprzedaży budynku przedszkola na Koperniku.

O tym przedszkolu było głośno trzy lata temu, kiedy jedna z jego nauczycielek została oskarżona o znęcanie się nad niepełnosprawnym dzieckiem, a potem została za to skazana. Prokuratura wszczęła także śledztwo w sprawie sprzedaży przez prezydenta Głogowa budynku przedszkola przy ul. Gwiaździstej należącego kiedyś do gminy miejskiej.

Prezydent Rafael Rokaszewicz sprzedał je przedsiębiorcy z Lubina w formie bezprzetargowej. Prokuratura sprawdzała, czy podczas tej transakcji nie doszło do niegospodarności lub działania na szkodę mienia publicznego. Tą sprawą zainteresowało się nawet CBA, które na zlecenie prokuratury zabezpieczyło dokumenty. – Śledztwo było prowadzone pod kątem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych polegających na sprzedaży nieruchomości w formie bezprzetargowej dotychczasowemu najemcy. Prokurator umorzył postępowanie. Śledztwo wykazało, że funkcjonariusze publiczni działali zgodnie z prawem – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn.

Radni PiS-u złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta w tej sprawie. Chcą złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury. Uważają, że umorzenie było “bezzasadne”. Posiedzenie radnych odbędzie się we wtorek (14.01.) o godz. 14.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się