Dzieje sięGłogów

Prokuratura ustala, jaką dokładnie kwotę stracił z konta emeryt z Głogowa1 min na czytanie

Prokuratura ustala, jaką dokładnie kwotę stracił z konta emeryt z Głogowa

Śledztwo Prokuratury Rejonowej w Głogowie przeciwko czwórce podejrzanych o przestępstwo poświadczenia nieprawdy i podrobienia podpisu w potwierdzeniu wypłaty środków z konta bankowego na szkodę głogowianina jest w toku.

Do przestępstwa doszło w marcu. Na koniec sierpnia głogowscy policjanci zatrzymali w tej sprawie czworo podejrzanych w wieku 20-40 lat, w tym dwie pracownice placówki pocztowej przy ul. Rycerskiej na os. Piastów Śl. Jedna z nich od razu została zwolniona dyscyplinarnie. Po przesłuchaniu w prokuraturze usłyszeli zarzuty. Zostali objęci dozorem policyjnym.

– Obecnie przeprowadzane są dowody, które pozwolą ustalić ilość wypłat oraz łączną kwotę wypłaconych z rachunku bankowego w opisany przestępczy sposób środków finansowych na szkodę pokrzywdzonego mężczyzny – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Na początku września głogowska policja informowała, że w wyniku tego oszustwa emeryt utracił blisko 30 tys. zł. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że poszkodowany to klient placówki pocztowej na os. Piastów Śl., który nie stroni od alkoholu i ma wysokie wpływy na konto.

Odpływ gotówki wykrył ktoś z rodziny zamożnego choć nieuważnego głogowianina. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
RED

Podziel się informacją ...
  • 60
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się