Dzieje sięGłogów

Przebudowa ul. Wita Stwosza. Będzie chodnik i ścieżka rowerowa1 min na czytanie

Przebudują chodnik przy Wita Stwosza?

Rusza przebudowa ulicy Wita Stwosza w Głogowie. Inwestycją ma zająć się firma Brukom z Jerzmanowej, a wartość zadania opiewa na 1,7 mln złotych. Niebawem ma zostać już podpisana umowa i przekazany plac budowy. Przebudowany zostanie ponad kilometrowy odcinek chodnika, przy którym powstanie ścieżka rowerowa.

Do tego zmodernizowane będzie skrzyżowanie ul. Wita Stwosza, drogi wojewódzkiej nr 292, ul. Kazimierza Wielkiego i przebudowane zostaną zjazdy do marketu Biedronka, szkoły nr 14 i ulicy Brzoskwiniowej celem ich przystosowania do ciągu pieszo – rowerowego. – Będziemy tę komunikację w mieście ciągle polepszać, zarówno jeżeli chodzi o pieszych, jak i rowerzystów – zapewnia Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Inwestycja powinna być ukończona do wakacji.

Miasto jest obecnie w trakcie przetargu na ulicę Paderewskiego. Planowane jest także wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Piłsudskiego.

Obecnie w Głogowie jest 32, 5 kilometra ścieżek dla rowerów. – Wybudowaliśmy już ścieżki w Parku Południowym, na Paulinowie, Bulwarze Nadodrzańskim, przy ulicy K. Sprawiedliwego i Królowej Jadwigi, wzdłuż K. Wielkiego po obu stronach w tym 1,5-kilometrowa asfaltówka, ścieżka przy ul. Bema, przy rondzie Batalionu „Zośka”, ścieżka przy B. Śmiałego, Keplera, I etap ścieżki przy Wita Stwosza, ścieżka wzdłuż torów kolejowych za Parkiem Piastowskim, na Andersa, ścieżka rowerowa, która połączyła ulicę B.Śmiałego z ulica Jagiellońską, ścieżka przy ul. I Sendlerowej, rewitalizacja ścieżki pomiędzy ul. Morcinka a Armii Krajowej, przy Moniuszki i ostatnio oddana przy ul. Daszyńskiego – wymienia Piotr Poznański.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się