Dzieje sięFotoGłogów

Przed nimi ponad 300 km w biegu! Wszystko dla Joasi6 min na czytanie

Ależ to był start! – Przed nimi ponad 300 km w biegu

Dzisiaj (26.09.) z klubu Mayday wystartowała trójka śmiałków z Głogowa. Do pokonania biegiem mają trasę ponad 300 km. A wszystko po to, aby wesprzeć Joannę Konkel, która walczy z nowotworem. Głogowianka od lat choruje na Ependymonę wewnątrzrdzeniową.

Trasa rozpoczęła się w Głogowie. Trójka sportowców: fizjoterapeuta Wojciech Golański z Centrum Fizjoterapii Manufaktura wraz z żoną Anną Janczak–Golańską oraz przyjacielem Krzysztofem Bobakiem z Sitechu pobiegną przez Wolsztyn, Gorzyń, Dobiegniew, Dobrzany, Żabowo i wreszcie do Pustkowa.

Bieg zaplanowali na sześć dni. Każdy po 50–70 km. Pogoda nie dopisuje, ale biegacze nie tracą wiary. – Mówi się, że nie ma złej pogody. Jest tylko zły ubiór, a my jesteśmy dobrze przygotowani – zaznaczał Wojciech Golański i dodaje, że w trasie towarzyszy im kierowca i w razie potrzeby będą zmieniać przemokniętą odzież.

Joanna Konkel towarzyszyła sportowcom na starcie. Ubolewa, że w taką pogodę przyszło biec aniołom, którzy tak wiele dla niej robią, ale jest również szczęśliwa, że otaczają ją takie wspaniałe osoby.

Przypomnijmy, że miesięczny koszt leczenia głogowianki wynosi ponad 34 tys. zł. Wpłaty można dokonywać na subkonto fundacji Siepomaga, Alior Bank 89249000050000453062407892 tytułem 21414 Joanna Konkel darowizna.
RED

Podziel się informacją ...
  • 661
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się