Dzieje sięGłogów

Przedszkola szykują się na przyjęcie dzieci. Nauczyciele będą nosić przyłbice2 min na czytanie

Przedszkola szykują się na przyjęcie dzieci. Nauczyciele będą nosić przyłbice

Odwiedziliśmy dziś przedszkola publiczne nr 15 i 17, by pokazać jak głogowskie placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci. Rodzice wyrazili swoją wolę i do przedszkoli – od 6 maja – zostało zgłoszonych 434 dzieci. Część rodziców będzie potrzebować pomocy przy opiece nad dziećmi od 11 maja.

– Tak naprawdę to szykowaliśmy się już dawno na moment gdy rząd „odmrozi” przedszkola i żłobki, bo taki stan nie może trwać w nieskończoność. Ale najpierw zapytaliśmy rodziców. Każdego z osobna: czy chcą, czy potrzebują? Okazuje się, że tak, bo potrzebują wrócić do pracy – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Jak to będzie wyglądać? – Dziecko będzie przyprowadzane przez rodzica i przy wiatrołapie odbierane przez nauczyciela. Każdorazowo dziecku będzie mierzona temperatura. Jesteśmy przygotowani na dezynfekcję rąk. Mamy też maseczki w rozmiarze dziecięcym i jeśli będzie taka wola rodzica – dziecko ją otrzyma – mówi Urszula Rybakowska –Olszak, dyrektor PP 17.

– Przygotowaliśmy specjalną ścieżkę dla rodziców oczekujących na oddanie dziecka – dodaje Patrycja Raczkowska-Oziębała, dyrektor PP 15.

Nauczyciele będą nosić przyłbice, by dzieci cały czas widziały twarz nauczyciela. Jak mówią nauczycielki – to trudny dla wszystkich czas, ale zrobią wszystko by nie odbiło się to na dzieciach. O pomoc w przygotowaniu dzieci dyrekcje przedszkoli poprosiły także rodziców.

W salach, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa, będzie mogło przebywać do 12 dzieci, ale na razie w przedszkolach będą to mniejsze grupy. Zabrano wykładziny i zabawki, które trudno dezynfekować.

– Zamiast dywanów, które musieliśmy usunąć wykleiliśmy podłogi tak by mogły służyć do zabawy – mówi dyrektorka PP 15.

Środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji są już w placówkach. Dziś ostatnie sprzątania.

– Mamy, zgodnie z wytycznymi, salkę do izolacji. Wszystkie procedury jeszcze dziś będą dokładnie omówione z pracownikami. W łazienkach nie ma już ręczniczków dzieci, ani szczoteczek do zębów. Na razie nie będziemy wychodzić na plac zabaw przy przedszkolu. Wiele rzeczy będzie inaczej i dzieci potrzebują czasu by oswoić się z tą nową sytuacją – mówi dyrektorka PP 17.

Przypominamy, że „otwarcie” żłobków i przedszkoli nie zobowiązuje rodziców do przyprowadzania dziecka i nie jest przymusowe.
RED
fot. UM Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się