FotoSport

Przegrane derby z Gwardią. Na trybunach gwizdy po kontrowersyjnych decyzjach sędziów12 min na czytanie

Przegrane derby z Gwardią. Na trybunach gwizdy po kontrowersyjnych decyzjach sędziów 3

Pierwszy set tego sobotniego (7.12.) pojedynku był bardzo wyrównany. Nawet z lekką przewagą rywali, którzy prowadzili w pewnym momencie dwoma punktami. Ale głogowianie wyszli cało z opresji i najpierw doprowadzili do wyrównania, potem punkty zdobywali serią, by wygrać 25:20.

Ten drugi set Chrobry rozpoczął z impetem prowadząc już 4:1. I robił wszystko, by powtórzyć sukces sprzed kilkunastu minut. Ale to nie było takie proste, jakby mogło się wydawać – choć w odbiorze Mateusz Januszewski wyciągał się jak struna, to jednak Gwardia punktowała. Było 6:8 i trener Dominik Walenciej poprosił o czas, aby przekazać naszym siatkarzom cenne wskazówki. Potem niestety nie było lepiej. Stanęliśmy, co kosztowało nas przegraną w secie do 19.

Trzeci set nie układał się dla nas dobrze. Do czasu, gdy głogowianie zdobyli cztery punkty z rzędu i prowadzili 18:16. Był to ważny moment, bo przywrócił gospodarzom wiarę, że tego seta można wygrać. Później grali jak z nut – było 21:17. W końcówce pogubiliśmy się i przegraliśmy na przewagi 26:28. W czwartym secie było nerwowo i na trybunach i na parkiecie – było na styku. I w tym secie przegraliśmy 22:25. Cały mecz 1:3. Na trybunach gwizdy, bo decyzje sędziów były kontrowersyjne.