Dzieje sięGłogów

Przejście podziemne czy kładka? Powstały dwie wizualizacje1 min na czytanie

Przejście podziemne czy kładka? Powstały dwie wizualizacje

Dokumentacja dla obu rozważanych możliwości była gotowa już pod koniec zeszłego roku. Konieczne było jednak uzyskanie wstępnej opinii Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz uzgodnienia z GDDKiA.

Wiele wskazuje na to, że raczej kładką nad tym przejściem dla pieszych na Bramie Brzostowskiej nie przejdziemy. W rozmowach zarówno konserwator zabytków, jak i zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przychylali się do wyboru przejścia podziemnego. W opinii konserwatora zbudowanie kolejnej konstrukcji w tym miejscu zaburzyłoby widok na zamek, most i kolegiatę. Byłby to po prostu obcy element zmieniający krajobraz miasta.

Nie ma wątpliwości, że zlikwidowanie przejścia dla pieszych przez jezdnię zmniejszyłoby problem z korkowaniem się drogi w tym miejscu. Koncepcję dla obu rozważanych wariantów wykonała firma PBW INŻYNIERIA z Wrocławia za 73 tys. zł. Wstępne wizualizacje powstały na potrzeby opiniowania przez obie instytucje. Kiedy ten problem zostanie rozwiązany inwestycja dojdzie do skutku? Tego jeszcze nie wiadomo. Przed miastem najpierw wykonanie dokumentacji.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się